Ćmielów > Napadli, skopali i ograbili

  Ćmielów > Napadli, skopali i ograbili

  saba/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wywabili go z domu, przedstawiając korzystną ofertę okazyjnego kupna porcelany. A gdy szedł z pieniędzmi, napadli, skopali i ograbili. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Ćmielowa podejrzanych o napaść na 74-letniego mieszkańca miasta.

  Zaczęło się od tego, że do domu 74-latka w Ćmielowie przyszedł młody, znany mu mężczyzna. Miał interesującą ofertę. - Proponował starszemu panu, że za atrakcyjne ceny - 30 i 15 złotych - sprzeda mu porcelanę - relacjonuje Anna Krzyżyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji. - Ponieważ gospodarz nie miał drobnych, umówili się, że on pójdzie rozmienić gotówkę, a "akwizytor" po obiecaną porcelanę.
  74-latek udał się do baru w Ćmielowie i tu rzeczywiście rozmienił pieniądze. Kiedy wracał, koło przystanku zauważył sześciu młodych mężczyzn, wśród nich "akwizytora".

  - Mężczyźni rzucili się na niego. Pobili, dusili jego szalikiem, a na koniec wrzucili do rowu i uciekli, zabierając 380 złotych - mówi policjantka. Starszy człowiek, gdy się ocknął, wrócił do baru i wezwał policjantów.
  - Kiedy radiowóz dojechał do lokalu, dwaj z podejrzanych właśnie do niego weszli. Obaj - 17- i 21-latek zostali zatrzymani. Trwają poszukiwania pozostałych, jeśli mężczyźni usłyszą zarzut rozboju, grozić im będzie nawet do 12 lat więzienia - wyjaśnia Anna Krzyżyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo