Sandomierz > Przedświąteczna pomoc ze zbiórki w sklepach

  Sandomierz > Przedświąteczna pomoc ze zbiórki w sklepach

  GOP

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ubogie rodziny również mogą mieć radosne święta wielkanocne. Pomoc żywnościową przygotowała dla nich diecezjalna Caritas i ośrodki pomocy społecznej.
  Żywność wydawana przez Caritas pochodzi ze zbiórki przeprowadzonej w największych sklepach na terenie Sandomierza i Tarnobrzega. Podczas dwudniowej akcji zabrano ponad tonę artykułów spożywczych o przedłużonym terminie ważności. To przede wszystkim mąka, cukier, ryż, makaron, olej i mleko w kartonikach.

  Z efektów zbiórki zadowolony jest ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni tym, którzy zechcieli podzielić się zakupami. Dziękujemy również kierownictwu sklepów, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie zbiórki - mówi ksiądz Bogusław Pitucha.

  Podania o pomoc żywnościową złożyły w biurze Caritas 54 rodziny, sporo mniej niż przed Bożym Narodzeniem. Żywności wystarczy na zrobienie 93 paczek. - Na pewno rozdamy wszystkie paczki - zaznacza ksiądz Bogusław Pitucha.

  Przedświąteczną pomoc ubodzy mieszkańcy Sandomierza i powiatu mogą otrzymać również w ośrodkach pomocy społecznej. Sandomierski ośrodek wypłacił zasiłki celowe przeznaczone na zakup żywności 128 osobom, na łączną kwotę 26 tysięcy złotych. Wysokość zasiłku uzależniona jest od liczby osób w rodzinie.

  - Ponadto rozpatrzyliśmy pozytywnie pięć podań o zasiłki celowe, ze wskazaniem na pomoc przedświąteczną, przede wszystkim na zakup leków. Kolejnych 10 podań czeka na rozpatrzenie - informuje Halina Komenda, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

  W pomoc najuboższym zaangażowane są również parafialne zespoły Caritas. Rozprowadzają one żywność pochodzącą z Unii Europejskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry