Euro 2008 > Według UEFA karny był prawidłowy

  Euro 2008 > Według UEFA karny był prawidłowy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Europejska Unia Piłkarska (UEFA) uznała za właściwą kontrowersyjną decyzję sędziego Howarda Webba - rzut karny przeciwko drużynie Polski, podjętą w doliczonym czasie gry w meczu z Austrią, podczas mistrzostw Europy.

  Decyzja Brytyjczyka umożliwiła Austrii zremisowanie meczu (1:1) i doprowadziła trenera "biało-czerwonych" Leo Beenhakkera do ogromnego wzburzenia. - Było dużo przepychanek w polu karnym i prawdopodobnie dlatego, ponieważ miał z tym do czynienia przez cały mecz, w końcu podjął tę decyzję, zgodną z przepisami gry. Może uważał, że faul był gorszy niż podczas całego spotkania - powiedział rzecznik UEFA William Gaillard.

  W ten sposób Polska została niefortunnie pierwszą ofiarą instrukcji UEFA, dotyczących zastosowania kar za faule w polu karnym i jednocześnie najświeższym przykładem wprowadzenia w życie tych instrukcji.

  Gaillard powiedział, że UEFA może podjąć działania dyscyplinujące przeciwko zazwyczaj spokojnemu i dobrze wychowanemu Leo Beenhakkerowi. Jednak Komisja Dyscypliny UEFA może podjąć akcję tylko wtedy, gdy zostanie złożony oficjalny raport. Rzecznik UEFA powiedział, że nie ma powodu, by Howard Webb miał nie sędziować w dalszych meczach mistrzostw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo