Sport > 258 polskich sportowców pojedzie na Igrzyska do...

  Sport > 258 polskich sportowców pojedzie na Igrzyska do Pekinu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  258 sportowców - 101 kobiet i 157 mężczyzn liczy reprezentacja Polski na Igrzyska 29. Olimpiady Pekin 2008. Skład ekipy może zwiększyć się maksymalnie o dziesięcioro lekkoatletów, którzy do końca lipca dostali szansę uzyskania minimów olimpijskich.

  Jak poinformował prezes PKOl Piotr Nurowski zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego po długiej dyskusji zatwierdził skład w liczbie 258 sportowców. - Przychyliliśmy się do prośby Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, aby sześciu zawodniczkom i czterem zawodnikom dać jeszcze możliwość wypełnienia normy, której do tej pory z różnych względów jeszcze nie osiągnęli, do 31 lipca - powiedział Nurowski.
  Jak wyjaśnił nie są także ustalone do końca składy zespołów siatkarek, siatkarzy i piłkarzy ręcznych. Wiadomo tylko, że nie może być w składzie więcej niż 12 siatkarek, 12 siatkarzy i 14 piłkarzy ręcznych.

  Pod względem liczby sportowców jest to trzecia w historii startów Polaków w letnich igrzyskach najliczniejsza reprezentacja. Więcej startowało tylko w Moskwie 1980 roku - 306 i w Monachium 1972 roku - 288.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo