Sandomierz > Awaria na basenie

  Sandomierz > Awaria na basenie

  GOP

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Basen przy ulicy Portowej w Sandomierzu został zamknięty wcześniej niż planowano.

  - Przyczyną zamknięcia basenu jest awaria urządzeń technicznych i technologicznych - wyjaśnia Janusz Chabel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. - Zepsuły się pompy wprowadzające wodę do obiegu. Drugim problemem jest niedrożność kanałów odpływowych.

  Kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest administratorem obiektu, zastanawia się, czy w ogóle remontować basen.
  Koszty, podkreśla Janusz Chabel, na pewno byłyby duże, a liczący sobie 35 lat obiekt za dwa, trzy lata zostanie wyburzony. Na terenach rekreacyjnych przy ulicy Portowej planowana jest budowa Centrum Sportu i Rekreacji z nowoczesnym basenem letnim.

  - Mamy już projekt. Będzie to jeden z piękniejszych kompleksów basenów letnich - mówi Janusz Chabel.

  Na razie trudno określić, kiedy ruszy budowa. Najpierw miasto chce dokończyć stadion przy ulicy Koseły. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na wrzesień przyszłego roku. Koszt budowy kompleksu przy ulicy Portowej jest niebagatelny - to aż 30 milionów złotych.

  Ten sezon na basenie letnim trudno zaliczyć do udanych, tłumów nie było, częściowo na pewno z winy pogody. Wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 12 tysięcy złotych, przygotowanie obiektu do użytku kosztowało - 100 tysięcy.

  Na miłośników wodnych atrakcji w Sandomierzu czeka jeszcze jedna zła wiadomość - w dniach od 8 do 12 września nieczynna będzie pływalnia kryta przy ulicy Zielnej.
  - Przerwa związana jest z planowaną konserwacją urządzeń technicznych i technologicznych, przed rozpoczęciem nowego sezonu - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry