Sport > Drużyna "Echa Dnia" mistrzem Polski

/red/

"Echo Dnia" triumfowało w klasyfikacji zespołowej VII Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Letnim Zjeździe Saneczkowym, które odbyły się na stoku Kolorowa w Karpaczu.

Zawody polegają na jak najszybszym zjechaniu blaszaną rynną przypominającą lodowy tor saneczkowy, na sankach wyposażonych w kółeczka. Wózki osiągają prędkość 30-35 kilometrów na godzinę, a tor na Kolorowej ma długość 1060 metrów. Do klasyfikacji indywidualnej liczą się dwa najlepsze czasy z trzech przejazdów, a do zespołowej czasy łączne dwóch najlepszych zawodników z danej redakcji. Kieleccy dziennikarze startowali w Karpaczu po raz trzeci, pierwszy raz zdobywając miejsca medalowe.

Nasi reprezentanci Miłosz Skiba i Paweł Kotwica zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Drugie miejsce zajęło Radio Eska Inowrocław ze stratą 1,24 sekundy, trzecie Radio Sud Kępno - strata 2,24 sek., a siódme TVP Info Kielce. Sklasyfikowano 20 zespołów.

Indywidualnie Miłosz Skiba zajął trzecie, Paweł Kotwica czwarte miejsce, Michał Łącki (TVP Info Kielce) był 9, Łukasz Nadgłowski (Teraz Kielce) - 11, Leszek Salva (TVP Info Kielce) - 14, Marek Piórecki (Echo Dnia) - 27, a Rafał Włodarczyk (Echo Dnia) - 30. Mistrzem Polski został Grzegorz Piątek (Express Bydgoski), a wicemistrzem Łukasz Tański (Ino-Online Inowrocław).

O zaangażowaniu naszych zawodników świadczy, że aż dwóch odniosło, na szczęście niegroźne, obrażenia podczas sesji treningowej i zawodów.

W kategorii Masters, w której stratowali medaliści mistrzostw z poprzednich lat, wygrał Wiesław Urbańczyk (Biznes Turystyka Środowisko), przed Andrzejem Mrozińskim (Radio SUD Kępno) i Sławomirem Pawentą (Nowości Toruń).