Region > Paweł Opaliński nagrodzony medalem FIAP

  Region > Paweł Opaliński nagrodzony medalem FIAP

  /IB/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Profanum X

  Profanum X ©P. Opaliński

  Paweł Opaliński

  Paweł Opaliński


  Absolwent Wydziału Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi - jest autorem projektów graficznych wielu publikacji prasowych i książkowych, ilustratorem, grafikiem i fotografikiem, członkiem świętokrzyskiego okręgu Związku Polskich Artystów Fotografików. Na co dzień pełni obowiązki szefa artystycznego naszej redakcji.  Paweł Opaliński, dyrektor artystyczny "Echa Dnia", został nagrodzony brązowym medalem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP w XI Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym "FOTO ODLOT" odbywającym się w Rzeszowie.

  Opaliński był jedynym Polakiem wśród 9 nagrodzonych medalami FIAP uczestników konkursu. Jury nagrodziło dwie jego prace: Profanum IX i Profanum X.

  Konkurs "FOTO ODLOT" odbywający się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Marszałka Wojewodztwa Podkarpackiego, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacji "Fotografia dla Przyszłości", jest bardzo prestiżową imprezą, jedną z dwóch w Polsce, nad którymi objęła patronat Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej (FIAP). Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej, FIAP (fr. Fédération Internationale de l'Art Photographique) to stowarzyszenie powstałe w 1950 roku. Jego założycielem jest Dr. M. Van de Wijer. Zrzesza organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich na pięciu kontynentach i reprezentuje prawa i interesy blisko miliona indywidualnych fotografików na świecie. Jest uznawane przez UNESCO.

  W tegorocznej edycji "FOTO ODLOT" wzięło udział 248 autorów z 35 krajów, nadesłano łącznie 929 prac. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 347 prac 149 autorów z 27 krajów. Wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 4 października w Rzeszowie.

  Cykl “Profanum", z którego pochodzą nagrodzone w konkursie prace, był eksponowany i nagradzany w kraju i za granicą, m.in: 9th Annual Collage, Digital, Mixed Media - International Art Exhibition (Upstream People Gallery, Omaha, USA) - 4 wyróżnienia; 35th International Salon of Color Photography 2007 (New York, USA); International Photographer of the year - IPA 2007 (Pilsner/Urquell) Nowy Jork, USA - 2 wyróżnienia; I Biennale Miniatury Cyfrowej 2007, Płock, Poland; Ogólnopolskie Biennale Fotografii w Technikach Fotograficznych i Cyfrowym Przetwarzaniu -- Obrazu “REMIS" 2007 - wyróżnienie; X Międzynarodowy Konkurs Fotografii “Cyberfoto" 2007 - Grand Prix ; W ubiegło-rocznej edycji "Fotoodlotu" Paweł Opaliński uhonorowany został Złotą Plakietą fundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo