Region > Nowe znaki drogowe

  Region > Nowe znaki drogowe

  eref

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Za nieco ponad miesiąc na naszych drogach pojawi się kilka nowych znaków. Kierowcy powinni zapoznać się szczególnie z jedną z siedmiu nowości - dotyczącą fotoradarów.

  Nowe znaki drogowe są wprowadzane ze względu na konieczność dostosowania się do dyrektyw Unii Europejskiej. Na drogach mają pojawić się za nieco ponad miesiąc, bo 10 grudnia.

  Jedną z najważniejszych dla kierowców nowości będzie znak "automatyczna kontrola prędkości".
  Będzie on informował o umiejscowieniu systemu automatycznego pomiaru i rejestracji prędkości jazdy. Różnice w tym przypadku są nieznaczne, bo znak jest podobny do tych, które obecnie można spotkać na drogach.

  Najwięcej nowych znaków będzie natomiast dotyczyło tuneli drogowych. Będą to tabliczki oznaczające kategorię tunelu, informujące o długości tunelu (ale tylko gdy przekracza 500 metrów), wskazujące umieszczenie telefonów alarmowych i gaśnic oraz o znajdujących się w tunelach zatokach umożliwiających awaryjne zatrzymanie pojazdu, w sposób zapewniający płynność ruchu innym jego uczestnikom.

  Ostatni nowy znak jest związany z przystąpieniem naszego kraju do tak zwanej grupy Schengen. Po zniesieniu kontroli granicznej na granicach z krajami unijnymi dotychczasowy znak "przekraczanie granicy zabronione" nie będzie już stosowany. W związku z tym wprowadzony zostanie nowy znak, uzupełniający informację o przekroczeniu granicy Polski wewnątrz Unii Europejskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo