Dopalacze zakazane jak narkotyki

  Dopalacze zakazane jak narkotyki

  /minos/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dopalacze zakazane jak narkotyki
  Sejm przyjął nowelizację ustawy o zapobieganiu narkomanii. Będzie ona teraz zakazywać również używania tzw. dopalaczy, czyli specyfików o działaniu zbliżonym do narkotyków.
  Dopalacze zakazane jak narkotyki

  Początkowo nowelizacja miała zakazać handlu jedynie preparatami zawierającymi BZP (benzylpiperazynę), czyli substancję psychoaktywną, działającą w sposób zbliżony do pigułek ecstasy i amfetaminy. Takie były wytyczne Unii Europejskiej. Polscy posłowie, prócz BZP, na listę substancji, których nie wolno rozprowadzać, wciągnęli jeszcze te otrzymywane z 17 roślin, rosnących w Azji oraz Ameryce Południowej i Środkowej.

  Od pewnego czasu dopalacze (także te zawierające BZP) można kupić także w Kielcach. Co nowe przepisy oznaczają dla prowadzących te punkty i dla ich klientów?

  - Nowelizacja ustawy nie zagraża funkcjonowaniu naszych sklepów partnerskich - zapewnia Piotr Domański, rzecznik prasowy World Wide Supplements Importer. - Cześć produktów zniknie z półek, na ich miejsce pojawi się nowy asortyment. Nie ma na świecie kraju, w którym sprzedaż dopalaczy byłaby zakazana.

  Od stycznia urzędy kontroli skarbowej w całej Polsce - także w Kielcach - sprawdzają działalność sieci sklepów handlujących dopalaczami. Wyniki kontroli nie są na razie znane.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo