Dopalacze zakazane jak narkotyki

  Dopalacze zakazane jak narkotyki

  /minos/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dopalacze zakazane jak narkotyki
  Sejm przyjął nowelizację ustawy o zapobieganiu narkomanii. Będzie ona teraz zakazywać również używania tzw. dopalaczy, czyli specyfików o działaniu zbliżonym do narkotyków.
  Dopalacze zakazane jak narkotyki

  Początkowo nowelizacja miała zakazać handlu jedynie preparatami zawierającymi BZP (benzylpiperazynę), czyli substancję psychoaktywną, działającą w sposób zbliżony do pigułek ecstasy i amfetaminy. Takie były wytyczne Unii Europejskiej. Polscy posłowie, prócz BZP, na listę substancji, których nie wolno rozprowadzać, wciągnęli jeszcze te otrzymywane z 17 roślin, rosnących w Azji oraz Ameryce Południowej i Środkowej.

  Od pewnego czasu dopalacze (także te zawierające BZP) można kupić także w Kielcach. Co nowe przepisy oznaczają dla prowadzących te punkty i dla ich klientów?

  - Nowelizacja ustawy nie zagraża funkcjonowaniu naszych sklepów partnerskich - zapewnia Piotr Domański, rzecznik prasowy World Wide Supplements Importer. - Cześć produktów zniknie z półek, na ich miejsce pojawi się nowy asortyment. Nie ma na świecie kraju, w którym sprzedaż dopalaczy byłaby zakazana.

  Od stycznia urzędy kontroli skarbowej w całej Polsce - także w Kielcach - sprawdzają działalność sieci sklepów handlujących dopalaczami. Wyniki kontroli nie są na razie znane.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo