Aleksandra Prasał z Korony-Swim Kielce zdobyła trzy medale na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu w Poznaniu

Dorota Kułaga
Aleksandra Prasał z Korony-Swim Kielce zdobyła trzy medale na Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu w Poznaniu Archiwum prywatne
W dniach 8-10 grudnia Poznań był gospodarzem Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. Zawody były wyjątkowo udane dla zawodników kieleckiego klubu Korona Swim-Kielce i jego trenerów Bartosza Gałota oraz Tomasza Żmiejko.

Wysoka forma kielczanki Aleksandry Prasał

Wysoką formę zaprezentowała podopieczna trenera Bartosza Gałoty - Aleksandra Prasał, która czterokrotnie stawała na słupkach startowych zdobywając 3 medale! Złoto na 200 m i 100 m stylem grzbietowym, osiągając odpowiednio czasy 2.13.80 oraz 1.02.90, które są jej rekordami życiowymi i rekordami województwa świętokrzyskiego. Ostatni medal Ola zdobyła w konkurencji 100 m zmiennym, plasując się na drugiej pozycji.

Sukces 14-latki skomentował jej trener Bartosz Gałota.

- Ola podtrzymała passę z Letnich Mistrzostw Polski (pod opieką trenera Tomasza Żmiejski), gdzie zdobyła 3 złota. Cieszą kolejne medale z imprezy centralnej. Na Pewno trzeba też podkreślić dużą pracę, jaką wykonała Ola przygotowując się do tych zawodów oraz biorąc pod uwagę małe komplikacje zdrowotne, które pojawiły się pod koniec przygotowań. Mam nadzieję że te sukcesy jeszcze bardziej zmotywują moją podopieczną do kolejnych startów i celów na kolejną część sezonu

- powiedział trener Bartosz Gałota.

W zawodach wystartowali również podopieczni Tomasza Żmiejko: Maksymilian Konopka - zajął 11 miejsce na 400 m stylem zmiennym, Maja Chrabąszcz - 9 miejsce na 200 m stylem motylkowym oraz Oliwia Piwońska - 8 miejsce na 200 m stylem zmiennym, 9 na 100 m stylem zmiennym). Zawodnicy ci systematycznie meldowali się w popołudniowych sesjach tzw. „finałach” (najlepsza 20 pływaków), gdzie osiągali swoje rekordowe osiągnięcia.