Siódma edycja Festiwalu Scyzoryki 2015. Dla kogo...

  Siódma edycja Festiwalu Scyzoryki 2015. Dla kogo Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne? Poznaj nominowanych i zagłosuj

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Statuetki już czekają na najlepszych artystów. Do głosowania na twórców regionu zapraszają, od lewej: specjalista do spraw marketingu "Echa

  Statuetki już czekają na najlepszych artystów. Do głosowania na twórców regionu zapraszają, od lewej: specjalista do spraw marketingu "Echa Dnia" Monika Łysak, dyrektor marketingu "Echa Dnia" Anna Kupisz, prezes Stowarzyszania "Muzyczne Scyzoryki" Łukasz Sobieraj i Anna Bilska, dziennikarka Echa Dnia. ©Łukasz Zarzycki

  Miło nam zaprezentować Państwu nominowanych artystów do już siódmej edycji organizowanego przez "Echo Dnia" i Stowarzyszenie Muzyków Świętokrzyskich "Scyzoryki Festiwalu 2015. Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne". W kategoriach Muzyka, Kabaret, Film, Fotografia, Sztuki Plastyczne, Teatr i Literatura głosowanie już zakończone. Wciąż można głosować w kategorii Taniec.
  Statuetki już czekają na najlepszych artystów. Do głosowania na twórców regionu zapraszają, od lewej: specjalista do spraw marketingu "Echa

  Statuetki już czekają na najlepszych artystów. Do głosowania na twórców regionu zapraszają, od lewej: specjalista do spraw marketingu "Echa Dnia" Monika Łysak, dyrektor marketingu "Echa Dnia" Anna Kupisz, prezes Stowarzyszania "Muzyczne Scyzoryki" Łukasz Sobieraj i Anna Bilska, dziennikarka Echa Dnia. ©Łukasz Zarzycki  Prezentujemy nominowanych do Festiwalu Scyzoryki 2015 w kategorii Muzyka, Film, Fotografia, Kabaret, Literatura, Sztuki Plastyczne, Teatr oraz Taniec.

  Można głosować na trzy sposoby. Pierwszy - SMS pod numer 71321 o treści podanej przy prezentacji. Koszt SMS to 1,23 złotego z VAT. Drugi sposób głosowania - za pomocą klików na portalu echodnia.eu. Trzeci - za pośrednictwem Facebooka. Uwaga: 1 SMS = 10 punktów, 1 głos przez Facebook = 2 punkty, 1 głos przez echodnia.eu = 1 punkt. Głosowanie w siedmiu kategoriach (poza Tańcem) zakończyło się w poniedziałek, 1 czerwca 2015, o godzinie 24. O tym, kto wygra, przesądzą po połowie punkty z głosowania czytelników za pomocą SMS, klików i Facebooka oraz z głosowania jury.

  Kategoria Muzyka została podzielona na podkategorie: Muzyka Alternatywna, Wykonawca Młodzieżowy i Dziecięcy, Muzyka Elektroniczna i Klubowa, Muzyka Ludowa, Wykonawca Hard Rock / Metal, Płyta, Wykonawca Piosenka Poetycka, Wykonawca Pop, Wykonawca Rock, Soliści, Teledysk, Zespół, Debiut, Muzyka Instrumentalna. Najlepszy w każdej podkategorii otrzyma Scyzoryka. Wybieramy także Przebój - w tej kategorii liczą się tylko głosy internautów.  Przedstawiamy wszystkich biorących udział w kategoriach Muzyka, Kabaret, Film, Fotografia, Sztuki Plastyczne, Teatr, Literatura oraz Taniec.

  Najbardziej popularna kategoria to oczywiście ta, która towarzyszy nam już od dwudziestu lat, czyli kategoria Muzyka. Zgłoszeń napłynęło wiele, znów zaskoczył nas wysoki poziom i nowe, ciekawe pozycje na świętokrzyskim, muzycznym rynku.

  Muzyczne perełki regionu

  Wśród nominowanych z pewnością rozpoznają Państwo uczestników poprzednich edycji Festiwalu. Niektórzy z nich to nawet zdobywcy Scyzoryków, laureaci pierwszych miejsc. Warto zapoznać się z ich najświeższym dorobkiem. Nie sposób też nie docenić debiutantów - w tej kategorii udział biorą mniej znane, ale bardzo kreatywne, niewątpliwie ciekawe zespoły, o których być może dzięki festiwalowi będzie wkrótce głośniej - taki jest główny cel festiwalu, promocja utalentowanych artystów, w tym przypadku muzyków. - Na muzycznej mapie województwa świętokrzyskiego są zespoły, które marzą o wielkiej karierze. Wiele z nich na to zasługuje. Liczymy, że festiwal choć trochę pomoże naszym artystom wspiąć się po szczeblach drabiny sukcesu, da im pewność siebie, motywację do dalszego działania - mówi Anna Kupisz, dyrektor marketingu "Echa Dnia".

  Wiele zgłoszeń napłynęło w kategorii Literatura - ta co roku cieszy się dużym zainteresowaniem naszych artystów. - Cieszy nas wysoki poziom zgłoszeń. Optymistyczne jest również to, że sporo młodych i bardzo młodych literatów zgłosiło się do tegorocznej edycji. To dobrze wróży na przyszłość. Namawiamy artystów z kategorii Muzyka do nawiązania współpracy z naszymi literatami przy tworzeniu tekstów piosenek i utworów słowno-muzycznych - zachęca Łukasz Sobieraj ze Stowarzyszenia "Muzyczne Scyzoryki", współorganizator festiwalu.

  Liczy się każdy "klik"

  Przed nami zacięta rywalizacja - na poszczególnych artystów można już oddawać swoje głosy (czytaj w ramce obok). Tradycyjnie punkty przyznają też jurorzy. Po podliczeniu głosów poznamy laureatów w poszczególnych kategoriach i... będziemy się bawić wspólnie na wielkim, muzycznym finale już w piątek, 12 czerwca. Tym razem zapraszamy Państwa w nowe, wyjątkowe miejsce - finały odbędą się na niedawno wyremontowanym placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. - To miejsce wypiękniało, myślę, że nasi artyści będą się tam znakomicie prezentować. Już teraz zapraszamy - mówi Łukasz Sobieraj ze Stowarzyszenia "Muzyczne Scyzoryki", współorganizator festiwalu. - A będzie co podziwiać. Wśród artystów nominowani są naprawdę rewelacyjni artyści, niektórzy już rozpoznawalni w całej Polsce - zaznacza Paweł Szcześniak, jeden z organizatorów Scyzoryków. Będą koncerty, rywalizacja i dobra zabawa. Finały odbędą się 12 (Muzyka) i 19 czerwca (Taniec, Kabaret, Film, Fotografia, Literatura, Sztuki plastyczne, Teatr) na wielkiej scenie na placu pod Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Będą też wystawy i koncerty w centrum Kielc podczas "Budzenia Sienkiewki".

  Na najlepszych czekają nie tylko statuetki, ale i promocja w lokalnych mediach. Rozmowy z artystami nominowanymi w audycjach są co tydzień w: Radio Fama - piątki o godzinie 16.15, w Radio Kielce w piątki o 18.15, a także w Radio eM - Kielce. Prezentacje nominowanych w Telewizji Świętokrzyskiej.


  Zapraszamy do głosowania w kategorii TANIEC

  Prezentujemy finalistów w kategorii Taniec. W środę, 10 czerwca ruszyło głosowanie w finałowym etapie, uczestnicy mają nadane nowe numery SMS. Głosowanie zakończy się podczas finału w piątek, 19 czerwca o godzinie 18 pod Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Występy ocenią jurorzy. Zapraszamy!

  Zachęcamy do obejrzenia występów finałowych i głosowania na faworytów. Finalistom nadano nowe numery sms.

  Zobacz prezentacje finalistów kategorii Taniec i zagłosuj:

  I Kategoria do 15 lat (taniec towarzyski, latynoamerykański samba, latin show, salsa i podobne)

  I Kategoria od 16 lat(taniec towarzyski, latynoamerykański samba, latin show, salsa i podobne)

  II Kategoria do 15 lat (jazz dance, lyrical jazz, modern jazz, show sance, street dance, taniec nowoczesny, taniec współczesny, disco i inne)

  II Kategoria od 16 lat (jazz dance, lyrical jazz, modern jazz, show sance, street dance, taniec nowoczesny, taniec współczesny, disco i inne)


  Głosowanie w siedmiu pozostałych kategoriach już zakończone.

  Poznaj nominowanych w kategorii Muzyka:

  Nominowani w kategorii Muzyka alternatywna

  Nominowani w kategorii Zespół

  Nominowani w kategorii Debiut

  Nominowani w kategorii Teledysk

  Nominowani w kategorii Pop

  Nominowani w kategorii Płyta

  Nominowani w kategorii Rock

  Nominowani w kategorii Hard rock/ Metal

  Nominowani w kategorii Piosenka poetycka

  Nominowani w kategorii Muzyka ludowa

  Nominowani w kategorii Wykonawca młodzieżowy i dziecięcy

  Nominowani w kategorii Muzyka elektroniczna/ klubowa - zobacz i zagłosuj

  Nominowani w kategorii Muzyka instrumentalna

  Nominowani w kategorii Soliści

  Miasto Nocą - Hasta La Vista wygrywa w kategorii PRZEBÓJ! - w tej kategorii o zwycięstwie decydują wyłącznie punkty z głosowania czytelników za pomocą SMS, klików i Facebooka.


  Nominowani w kategorii FILM


  Nominowani w kategorii FOTOGRAFIA


  Nominowani w kategorii KABARET


  Nominowani w kategorii LITERATURA/ Poezja


  Nominowani w kategorii LITERATURA/ Proza


  Nominowani w kategorii SZTUKI PLASTYCZNE/ Przestrzeń

  Nominowani w kategorii SZTUKI PLASTYCZNE/ Płaszczyzna


  Nominowani w kategorii TEATR/ Dorośli


  Nominowani w kategorii TEATR/ Młodzież  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Miss Ziemi Świętokrzyskiej

   Wideo

   Gry