Najpiękniejsza Polka o… wenezuelskim wyglądzie

  Najpiękniejsza Polka o… wenezuelskim wyglądzie

  Dorota KLUSEK <a href="mailto:klusek@echodnia.com.pl" target="_blank" class=menu>klusek@echodnia.com.pl</a>

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Trzy najpiękniejsze Polki. Od lewej: Judyta Mojżesz - II Wicemiss, Marzena Cieślik - Miss, Dorota Gawron - I Wicemiss.

  Trzy najpiękniejsze Polki. Od lewej: Judyta Mojżesz - II Wicemiss, Marzena Cieślik - Miss, Dorota Gawron - I Wicemiss. ©C. Piwowarski

  Marzena Cieślik w sukniach - koktajlowej i ślubnej C. Piwowarski

  Marzena Cieślik w sukniach - koktajlowej i ślubnej
  (fot. C. Piwowarski)

  Dwadzieścia pięknych kobiet, z których najmłodsza miała 18 lat, a najstarsza 24. Przyjechały z różnych zakątków Polski, a nawet z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemiec. W sobotę stanęły do walki o miano Miss Polonia 2006. Najpiękniejszą została Marzena Cieślik z Wyspy Wolin.
  Tytuł Miss Internetu otrzymuje Magdalena Pałys. C. Piwowarski

  Tytuł Miss Internetu otrzymuje Magdalena Pałys.
  (fot. C. Piwowarski)
  W twierdzy

  Sala Kongresowa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie przypominała prawdziwą twierdzę. Nic dziwnego, tu właśnie w sobotni wieczór znalazło się dwadzieścia najpiękniejszych Polek.
  Co prawda ci, którzy wcześniej odebrali bilety oraz goście specjalni, śmiało mogli wejść do budynku po pomarańczowym chodniku, z pełnymi honorami, ale już ci wszyscy, którzy dopiero przed galą mieli odebrać zarezerwowane bilety, musieli swoje odstać w długiej kolejce.

  Jedną z pierwszych osób, jaką spotkaliśmy na korytarzu była mama Oli Sobczyk, finalistki konkursu z Kielc. - Jeszcze nie ma Kuby, nie wiem, czy już dojechał i czeka na zewnątrz, czy może jest już gdzieś tutaj, tylko nie może nas znaleźć - niepokoiła się Jadwiga Sobczyk o chłopaka swojej córki. Ale rzeczywiście tłum przed Salą Kongresową gęstniał z minuty na minutę i odnalezienie drugiej osoby nie było najłatwiejszym zadaniem.

  Zbliżała się godzina dwudziesta, więc goście stopniowo zajmowali wyznaczone miejsca. Jako jedni z pierwszych w swoim rzędzie zasiedli jurorzy. Miss świata z 1989 roku - Aneta Kręglicka, Miss Polonia z 1992 roku - Ewa Wachowicz, aktorka Grażyna Szapołowska, dziennikarka Grażyna Torbicka, prezes Biura Miss Polonia Elżbieta Wierzbicka oraz prezes Zarządu Telewizji Polskiej Bronisław Wildstein, kompozytor Piotr Rubik, dziennikarz Przemysław Babiarz i aktor Jan Machulski byli oblegani przez fotoreporterów.  Sukces Oli

  Ostatnie zalecania z głośników - by wyłączyć telefony komórkowe, by fotoreporterzy zajęli już swoje miejsca, a podczas gali nie używali fleszy. Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik, w końcu przebieg koncertu finałowego na żywo pokazywała telewizyjna Dwójka, współorganizator konkursu Miss Polonia.

  Równo o godzinie ósmej odezwała się orkiestra, a na scenę wybiegło dwadzieścia, używając określenia prowadzącego Marcina Prokopa, "zjawiskowo pięknych dziewczyn". Na samym początku zaprezentowały się one w ubraniach sportowych, ale tego wieczoru cała dwudziestka pokazała się jeszcze w jednoczęściowych strojach kąpielowych i sukienkach koktajlowych, zaprojektowanych przez Ewę Minge, a finałową dziesiątkę w bikini i sukniach ślubnych, pochodzących z radomskiej firmy "Sposabella".

  Pod koniec pierwszej części jurorzy dokonali pierwszego wyboru. Spośród wszystkich dziewczyn wyłonili finałową dziesiątkę. Znalazła się w niej tylko jedna kielczanka - Ola Sobczyk. - Tak bardzo się cieszyłam. Byłam naprawdę bardzo szczęśliwa, kiedy prowadzący wyczytali mój numer, gdy dowiedziałam się, że przechodzę dalej - wspomina Ola i dodaje: - Byłam tylko zaskoczona, że nie udało się Magdzie Pałys. Moim zdaniem zasługiwała na miejsce w dziesiątce.  Historyczny tytuł kielczanki

  A co czuła Magda, druga kielczanka w finałowej dwudziestce? - Nie przejmowałam się tym zbytnio. Dostałam się już tak daleko, pokonałam długą drogę, żeby przyjechać do Warszawy - odpowiedziała uśmiechnięta. Natomiast jej bliscy byli zaskoczeni: - Nie mogę w to uwierzyć, że Magda się nie zakwalifikowała - wyznał na korytarzu jej starszy brat, Przemek Pałys. Ale jej chłopak, choć też zdziwiony, przyznał, że i tak jest dumny z Magdy - Dla mnie Magda jest najpiękniejsza - stwierdził Adam Łącki.

  Podobnego zdania byli też internauci. W tym roku widzowie interaktywnej telewizji po raz pierwszy wybierali swoją miss. Ten historyczny tytuł przypadł w udziale właśnie Magdzie Pasłys. - Jak padło moje nazwisko, to nie wierzyłam. Skoro nie załapałam się do dziesiątki, to już na nic nie liczyłam. A tu nagle takie zaskoczenie - wspomina Magda. - Tym samym spełniło się moje marzenie. Chciałam z Warszawy wyjechać z jedną szarfą i udało się!

  W nagrodę Magda otrzymała wysokiej klasy laptopa. - Nie oddam go nikomu - śmieje się Miss Internautów, ale obiecuje, że będzie go pożyczała braciom, którzy tak dzielnie towarzyszyli jej i dopingowali. Przywieźli z sobą nawet dwa duże transparenty, z napisem: "Magda Pałys. Numer 6. Kielce". Żadna inna kandydatka nie miała aż tak widocznej reklamy.

  Magda została przy swoim nowym kolorze włosów. - Polubiłam go - przyznaje. Natomiast niechętnie na miedzianą barwę patrzy jej mama. Barbara Pałys w sobotę po raz pierwszy zobaczyła swoją córkę w odmienionej fryzurze i nie była zachwycona: - Mnie Magda bardziej podobała się jako blondynka - stwierdziła.  Tytuły dla Dominiki i Magdy

  Miss Internetu to tylko jeden z tytułów komplementarnych, jaki w sobotni wieczór został przyznany. Swoją miss wybrali także fotoreporterzy akredytowani przy wyborach Miss Polonia 2006. Została nią dwudziestodwuletnia warszawianka, która od dwóch lat mieszka we Wrocławiu, Miss Polonia Dolnego Śląska, Dominika Brzeska. Ją także postanowił uhonorować Maciej Wróblewski, przyznając jej miano Miss Pantene Pro-V. Kto jak kto, ale on najlepiej znał włosy dziewczyn, ponieważ podczas konkursu zajmował się stylizacją fryzur.

  Dominika ma szerokie zainteresowania. Jej hobby to wnętrzarstwo, sztuka japońska i kuchnie świata. Skończyła policealne studium architekoniczne, a teraz zamierza studiować historię sztuki. Wolny czas spędza przed komputerem projektując, a od niedawna pasjonuje ją gra w golfa.

  Własną miss wybrali też telewidzowie programu drugiego Telewizji Polskiej. Najwięcej głosów sms-owych zdobyła poznanianka Magdalena Burak, której osobiście pogratulował Bronisław Wildstein. Prezes Zarządu Telewizji Polskiej był tylko niezadowolony z faktu, że nie mógł osobiście przypiąć jej szarfy. Magda, podobnie jak Dominika, także interesuje się architekturą. Właśnie kończy taki kierunek studiów i szykuje się do obrony pracy magisterskiej. W wolnych chwilach rysuje akty kobiece. Za swój największy atut uważa uśmiech i być może właśnie nim urzekła swoich wyborców.  Miss Polonia o południowej urodzie

  - Moją mocna stroną jest oryginalna, wenezuelska uroda - stwierdziła Marzena Cieślik. Czy to był główny powód, czy może odpowiedź na finałowe pytanie, że Polacy mogą zaimponować obcokrajowcom otwartością i gościnnością zadecydowała o tym, że jurorzy to właśnie pięknej jedenastce postanowili przyznać tytuł Miss Polonia 2006. Nowa królowa piękności odebrała koronę z rąk Malwiny Ratajczak, Miss Polonia 2005. Dodatkowo otrzymała kluczyki do seata altea oraz kolię wysadzaną brylantami i szmaragdami. Ale czy w najbliższym czasie będzie miała okazję przetestować jak sprawuje się jej nowa auto? Trudno powiedzieć. Teraz czekają na nią przygotowania do konkursu Miss Świata. Wybory Miss Świata w tym roku będą dla nas szczególne, ponieważ po raz pierwszy w historii konkursu odbędą się w Polsce. Zanim zaprezentuje się 30 września podczas finału, najpierw będzie pełniła honory gospodyni.

  Z czym się wiąże zdobyty tytuł? O tym Marzena mogła się przekonać już kilka minut po koronacji. Znalazła się w centrum uwagi wszystkich fotoreporterów i od razu została "porwana" przez organizatorów. Jedno jest pewne - królowa piękności w ciągu najbliższego roku nie będzie panią swojego czasu. Podczas bankietu zorganizowanego po finałowej gali tylko przemknęła wśród gości. Ale zainteresowanie mediów wzbudziły też pozostałe kandydatki, w tym Ola Sobczyk i Magda Pałys.  Nowe drogi w życiu

  Przyjęcie zorganizowane na cześć wszystkich pięknych dziewczyn było właściwie pierwszą od dwóch tygodni okazją do spotkania się z bliskimi. Ola Sobczyk, mimo zmęczenia, czarowała uśmiechem. Towarzyszyła jej mama. Gdy zapytaliśmy II Wicemiss Ziemi Świętokrzyskiej, co czuje po zakończeniu konkursu, odpowiedziała: - Starałam się jak mogłam. Śmiało mogę powiedzieć, że dałam z siebie wszystko. To była świetna zabawa, choć myślę, że każda z nas chciała coś wygrać. Konkurs otworzył mi nowe drogi w życiu, a co będzie dalej, to pokaże czas.

  Jak Ola ocenia decyzję jurorów? - Marzenka w pełni zasłużyła na to, by zostać miss - stwierdziła. - Teraz jak się na nią patrzy, to sprawia wrażenie poważnej i dostojnej, ale tak naprawdę Marzenka to jest nasze ciasteczko…  Rady dla przyszłych miss

  W tym roku Miss Polonia została wybrana po raz trzydziesty pierwszy. W finale wystartowały dwie kielczanki. - Kielce w tym roku jawią się, jako zagłębie piękna - zauważyła Ewa Wachowicz. Miss Polonia z 1992 roku, jako juror oceniała kandydatki zarówno w półfinale, jaki i finale. Co brała pod uwagę? - Spośród tak wielu pięknych dziewczyn trudno jest wybrać tę jedną jedyną. Dla mnie najważniejsza, oprócz piękna zewnętrznego i wewnętrznego, jest charyzma, którą dziewczyna posiada, to jaką ma osobowość, jaka jest w stosunku do innych kandydatek, to jak się uśmiecha, jaka jest bez makijażu, jaka z makijażem, jak sobie radzi z trudnymi pytaniami, jaką ma osobowość, czy ma siłę przebicia. To wszystko kumuluje się dla mnie na ogólną ocenę, która pozwala mi stwierdzić, czy dziewczyna będzie nas dobrze i godnie reprezentować na konkursie międzynarodowym.

  Ewa Wachowicz parząc na dziewczyny nigdy nie porównuje ich do siebie, ale nie ukrywa, że jej doświadczenie ma wpływ na to, jakiego wyboru dokonuje. - Kierując się tym, co sama przeżyłam, biorę pod uwagę znajomość języków obcych, ponieważ jest to bardzo potrzebne na konkursach międzynarodowych. I nie mówię tu o momencie, kiedy dziewczyna jest na scenie, gdy ma odpowiadać na pytania, bo w tej sytuacji lepiej skorzystać z pomocy tłumacza. Mam na myśli takie codzienne, zwykłe kontakty, podczas których można dać się poznać, jaką jest się dziewczyną, jaką ma się osobowość. Bez znajomości języka to, niestety, nie jest możliwe.  Miss Polonia 2006 - Marzena Cieślik

  Ma 24 lata. Jej wymiary to: 88-62-88, wzrost 176 centymetrów. Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej. Pochodzi z wyspy Wolin. Interesuje się literaturą, muzyką i filmem. Przyznaje się, że piecze znakomite ciasta. Mówi, że nie umie kłamać i nie chce się tego nauczyć. Biegle mówi po niemiecku.
  I
  Wicemiss - Dorota Gawron

  Ma 22 lata. Jej wymiary 85-62-93, a wzrost 178 centymetrów. Laureatka "dzikiej karty" w konkursie Miss Polonia Warszawy. Rodowita warszawianka. Kocha szybką jazdę samochodem, jeździ na rowerze. Lubi podróżować, dużo ćwiczy. Interesuje się też modą, filmem, fotografią, muzyką, psychologią.
  II Wicemiss - Judyta Mojżesz

  Ma 20 lat. Jej wymiary: 87-62-89, wzrost 175 centymetrów. Dostała się do konkursu w kategorii Open. Pochodzi z Rybnika. Studiuje ekonomię. Jej hobby to sport, taniec oraz udział w pokazach mody i reklamach. Wolny czas, którego ma niedużo, spędza z rodziną. Kocha też podróże.
  Dwie kielczanki w finale

  W finałowej dziesiątce znalazła się Aleksandra Sobczyk. Ma 18 lat. Jej wymiary: 88-68-90, a wzrost 175 centymetrów. II Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej. Pochodzi z Kielc. W tym roku zdała maturę. Chce studiować ochronę środowiska. Interesuje się koszykówką i tańcem. Jako mała dziewczynka chciała być modelką.

  Magda Pałys otrzymała tytuł Miss Internetu. Ma 21 lat. Jej wymiary: 88-69-87, wzrost 172 centymetry. III Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej. Pochodzi z Zajączkowa koło Kielc. Do niedawna pracowała w sklepie odzieżowym, zamierza studiować w Wyższej Szkole Handlowej. Jej hobby to: sport, muzyka, taniec i moda.
  Pozostałe tytuły

  Magda Pałys z Zajączkowa koło Kielc otrzymała tytuł Miss Internetu. Miss Panetene Pro-V i Miss Foto została Dominika Brzeska z Wrocławia. Miss Telewidzów została Magdalena Burak z Poznania.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo