Dziś test dla szóstych klas!

  Dziś test dla szóstych klas!

  Dorota Klusek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rusza wielka akcja edukacyjna "Echa Dnia". U nas znajdziecie testy przygotowane przez najlepszych nauczycieli!
  Janusz Skibiński, świętokrzyski kurator oświaty: - Inicjatywa zamieszczenia na łamach "Echa Dnia” przykładów testów na egzaminy zewnętrzne jest

  Janusz Skibiński, świętokrzyski kurator oświaty: - Inicjatywa zamieszczenia na łamach "Echa Dnia” przykładów testów na egzaminy zewnętrzne jest bardzo cenna.


  Propozycje ćwiczeń sprawdzających przygotowały:

  Propozycje ćwiczeń sprawdzających przygotowały:


  Ewa Karlińska (2000-2004) - absolwentka matematyki w Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Współautorka testu sprawdzającego do szkoły podstawowej i gimnazjum.
  Matylda Gizowska (2020-2024) - absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współautorka zadań do sprawdzianu z języka polskiego.
  Ewa Kolus - zagadnienia z historii i Agnieszka Wiatrowska z przyrody.  Drodzy uczniowie - w kwietniu i maju napiszecie testy, które sprawdzą waszą wiedzę. Czasu coraz mniej, ale przecież na naukę nigdy nie jest za późno. W tym roku pomożemy Wam w przygotowaniach. Zaplanujcie czas powtórek z "Echem Dnia".

  SZÓSTOKLASIŚCI ZACZYNAJĄ

  Pomogą Wam propozycje ćwiczeń, które od dziś znajdziecie w naszej gazecie. Opracowali je najlepsi nauczyciele z Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach. Placówki, której uczniowie od lat osiągają jedne z najlepszych w województwie świętokrzyskim wyniki z egzaminów końcowych. Honorowy patronat nad naszą edukacyjną akcją objął świętokrzyski kurator oświaty, Janusz Skibiński.

  Zaplanuj naukę z "Echem Dnia":

  Zaplanuj naukę z "Echem Dnia":


  Dziś zamieszczamy ćwiczenia przygotowujące do sprawdzianu po szóstej klasie, ponownie znajdziecie je w "Echu Dnia" we wtorek 3 kwietnia.
  7 marca - ćwiczenia do części humanistycznej egzaminu na zakończenie gimnazjum (powtórzymy go 18 kwietnia);
  8 marca - ćwiczenia do części matematyczno-przyrodniczej egzaminu na zakończenie gimnazjum (powtórzymy go 19 kwietnia);
  od 19 marca będziemy znajdziecie zestawy ćwiczeń przygotowujące do matury pisemnej. Szczegóły znajdziecie w dodatku "Maturzyści" już 15 marca.  Przypominanie zaczynamy od zamieszczenia ćwiczeń przygotowujących do sprawdzianu uczniów szkół podstawowych. Sprawdzian uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej napiszą już w czwartek, 12 kwietnia. Muszą do niego przystąpić wszyscy szóstoklasiści, ponieważ jest to warunkiem ukończenia podstawówki. Na rozwiązanie kilkustronicowej broszurki, uczniowie mają 60 minut.

  Sprawdzian bada, w jakim stopniu szóstoklasiści opanowali umiejętności ważne w życiu codziennym, jak na przykład wyszukiwanie i wykorzystywanie informacji oraz zdolności przydatne podczas dalszej nauki w gimnazjum. - Pozwala określić, czy uczeń potrafi czytać ze zrozumieniem, pisać i czy w praktyce potrafi wykorzystywać zdobytą z danego przedmiotu wiedzę - wyjaśnia Matylda Gizowska, nauczycielka języka polskiego w Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach, współautorka propozycji ćwiczeń przygotowujących do sprawdzianu.

  Jak skutecznie szóstoklasiści mają się przygotować, by zdać ten pierwszy, poważny w ich życiu egzamin? Przede wszystkim uważnie i dokładnie czytać i wypełniać polecenia. To najważniejsze. Równie istotnie jest, aby starannie zakreślać wybrane odpowiedzi. - Uczniowie muszą też sobie przypomnieć poznane pojęcia związane z poezją i prozą, na przykład narrator, czy podmiot liryczny oraz inne, poznane zagadnienia z zakresu teorii literatury takie jak onomatopeja czy personifikacja - tłumaczy Matylda Gizowska. - Ważne by znali również podstawowe formy wypowiedzi, jak chociażby opowiadanie z dialogiem.

  Rozwiązując sprawdzian, uczniowie będą także musieli wykazać się wiedzą matematyczną. - Umiejętność odczytywania informacji z tabeli i ich interpretacja to podstawa. Kolejna to rozwiązywanie równań z jedną niewiadomą - mówi Ewa Karlińska, odpowiedzialna za część matematyczną naszego sprawdzianu. - Często uczniom problemów nastręcza rozróżnienie pola od obwodu figury, nie radzą sobie z zastosowaniem ułamków zwykłych w codziennym życiu, nie potrafią liczyć procentów. Dlatego, przygotowując się do sprawdzianu, na te wszystkie zagadnienia
  szóstoklasiści powinni zwrócić szczególną uwagę.

  POTEM GIMNAZJALIŚCI I MATURZYŚCI

  Jutro oraz w czwartek zamieścimy testy dla gimnazjalistów, jutro egzamin humanistyczny, w czwartek matematyczno-przyrodniczy. Od poniedziałku 19 marca testy maturalne.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Ładna

   Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry