Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matematyka dla każdego

Dorota Klusek [email protected]
Wczoraj wspólnie rozwiązywaliśmy test z języka polskiego. Dziś matematyka.
Wczoraj wspólnie rozwiązywaliśmy test z języka polskiego. Dziś matematyka. D. Łukasik
Dziś zamieszczamy propozycje ćwiczeń maturalnych z matematyki dla poziomu podstawowego i rozszerzonego.

Testy z "Echem Dnia"

Testy z "Echem Dnia"

Od poniedziałku do czwartku dodatek "Uczmy się" z ćwiczeniami maturalnymi oraz cennymi wskazówkami. Sprawdź kiedy będzie "twój" przedmiot.
Jutro w środę, 21 marca - historia, poziom podstawowy;
Czwartek, 22 marca - język angielski, poziom podstawowy;
Poniedziałek, 26 marca - wiedza o społeczeństwie, poziom podstawowy;
Wtorek, 27 marca - geografia, poziom podstawowy;
Środa, 28 marca - chemia, poziom podstawowy;
W kolejnych dniach, następne dodatki z propozycjami ćwiczeń maturalnych z biologii i języka niemieckiego oraz testy na poziomie rozszerzonym. Uwaga uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum, specjalnie dla was, zamieścimy nowy sprawdzian i testy. Szczegółów szukajcie w "Echu Dnia".

Czym się różni arkusz podstawowy od rozszerzonego, jakich błędów unikać, by nie tracić cennych punktów, na co zwrócić uwagę pisząc maturę z matematyki. Przeczytaj, poćwicz, a z "Echem Dnia" na pewno zdasz!

ROZSZERZENIE TYLKO Z PODSTAWĄ

Choć dyskusje na temat matematyki, jako przedmiotu obowiązkowego na maturze pisemnej, nie cichną, to nadal uczniowie ostatniej klasy szkoły średniej mają wybór. Ci, z was, którzy w tym roku zdecydowali się na ten przedmiot, mogą ją zdawać na poziomie podstawowym, albo rozszerzonym.

Na napisanie egzaminu dojrzałości z matematyki, na poziomie podstawowym, macie 120 minut. Polecenia egzaminacyjne, zawarte w Arkuszu I, sprawdzą czy rozumiecie najważniejsze pojęcia oraz czy umiecie je wykorzystać w codzienny życiu. Znajdziecie tu też zadania o charakterze problemowym.
Z kolei na napisanie matury na poziomie rozszerzonym jest przeznaczone 270 minut. Pisząc ten egzamin, najpierw musicie się zmierzyć, z Arkuszem I, zaś potem macie 150 minut na Arkusz II, w którym rozwiążecie zadania, wymagającymi rozwiązywania problemów matematycznych. - W arkuszach rozszerzonych, w nowej maturze, oprócz zadań trudnych, są również zadania z elementami podstawy, co daje uczniowi możliwość zdobycia niezbędnego minimum trzydziestu procent - mówi Anna Grzeszczyk, która przygotowała ten zestaw ćwiczeń, który właśnie trzymacie w ręce.

STARANNOŚĆ POPŁACA

Pani Anna jest od lat egzaminatorem maturalnym i wie, jakie błędy najczęściej popełniają zdający. Dlatego radzi: najpierw popatrz, później pomyśl, a dopiero potem rozwiązuj. - Uczniowie bardzo często, zamiast dokładnie wczytać się w treść polecenia, zastanowić się, od razu biegną do następnego - zauważa Anna Grzeszczyk. - Problemem są też niedokładnie wykonane zadania, a tymczasem punkty łatwo stracić, ale też czasami niewiele trzeba, by je zdobyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie