Łatwa wygrana KSS Kielce

Mirosław Rolak
Aleksandra Pokrzywka zdobyła w sobotnim meczu 13 bramek.
Aleksandra Pokrzywka zdobyła w sobotnim meczu 13 bramek. S. Stachura
Szczypiornistki KSS Kielce odniosły pewne zwycięstwo nad beniaminkiem ze Zgierza. Bohaterką meczu była Aleksandra Pokrzywka.

Po trzech z rzędu porażkach pierwszoligowe szczypiornistki KSS Kielce w sobotę łatwo poradziły sobie z MKS Zgierz.

KSS Kielce - MKS Zgierz 34:24 (18:11).

Kielce: Wiekiera, Pasternak - Pokrzywka 13, Owczarek 5 (3), K. Bugajska 4, Kot 4, Vendeloo 4, Szymańska 2, Dziedzic 1, J. Bugajska, Słoma, Zawartka. Kary: 8 min.
Najwięcej dla MKS: Siuda 5. kary: 6 min. Sędziowali: G. Młyński (Zwoleń), B. Skwarek (Warszawa). Widzów: 120.

Beniaminek ze Zgierza nie sprawił gospodyniom za wiele kłopotów, tym bardziej że kielczanki zagrały wreszcie w optymalnym składzie, a MKS przyjechał do Kielc bez czołowej snajperki I ligi Magdaleny Mańko. Natomiast w ekipie KSS zagrała Aleksandra Pokrzywka, pauzująca przez dwie kolejki za czerwoną kartkę w Jeleniej Górze, i jak się okazało była pierwszoplanową zawodniczką meczu.

Od początku tego spotkania "bez historii" dominowały gospodynie. W 7 minucie było 7:1, a w 20 minucie 15:7. Wyraźną przewagę utrzymywały kielczanki do końca meczu. Gospodynie zagrały wreszcie skuteczniej niż w ostatnich meczach i zdecydowanie lepiej w obronie. W naszej ekipie oprócz Pokrzywki wyróżniły się Milena Kot, która zdobyła 4 bramki i "zarobiła" parę rzutów karnych oraz bramkarka, Paula Pasternak.

W innych meczach:
AZS AWF Kusy Kraków - SMS Gliwice 28:31, Kłos Kasia Olkusz - AZS AWF Katowice 18:30, Jedynka Oborniki - AZS AWF Wrocław 27:34, AZS AWF Warszawa - Sośnica Gliwice 30:30, Lis Kościerzyna - MKS PR II Finepharm Jelenia Góra 25:26.