Na dwunastym w Chibie

/dor/
Reprezentacja Polski zajęła 12 miejsce w silnej stawce ekip z całego świata, biorących udział w sztafecie maratońskiej Ekiden w japońskiej Chibie.

Polacy uzyskali czas 2:15.10. Zwyciężyła Japonia (2:05.56) przed Kenią (2:07.06) i Rosją (2:08.00). W polskiej reprezentacji startowało dwoje lekkoatletów z naszych klubów - Agata Dróżdż z Juventy Kobex Starachowice i Rafał Wójcik z KKL Fart Kielce.

Dróżdż biegła na drugiej zmianie (5 km, czas 17.58), a Wójcik na trzeciej (10 km, 30.34). Polski zespół po drugiej zmianie spadł na ostatnią pozycję, ale lekkoatleta KKL Fart wyprzedził Koreańczyka i Włocha. Ostatecznie, po dobrym biegu Henryka Szosta, który był szósty, nasza drużyna uplasowała się na 12 pozycji.

Zawodnicy rezerwowi rywalizowali na bieżni na dystansie 5000 m. Wśród kobiet wygrała Casey Owens ze Stanów Zjednoczonych (16.11,99), szósta była pochodząca z Końskich Małgorzata Jamróz (17.15,66).