Ciekawa czwarta liga

  Mirosław Rolak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Najlepszym strzelcem w rundzie jesiennej był napastnik Bucovii Krasocin Radosław Wilk (z prawej).

  Najlepszym strzelcem w rundzie jesiennej był napastnik Bucovii Krasocin Radosław Wilk (z prawej). ©archiwum Bucovii Krasocin

  Podsumowanie rundy jesiennej w świętokrzyskiej piłkarskiej czwartej lidze Ostatni sezon przed reorganizacją rozgrywek przebiega pod dyktand faworytów.
  Najlepszym strzelcem w rundzie jesiennej był napastnik Bucovii Krasocin Radosław Wilk (z prawej).

  Najlepszym strzelcem w rundzie jesiennej był napastnik Bucovii Krasocin Radosław Wilk (z prawej). ©archiwum Bucovii Krasocin

  Zgodnie z oczekiwaniami ton rozgrywkom nadają zespoły Ponidzia Nida Pińczów i Pogoni Staszów, a więc dwóch głównych kandydatów do walki o nową II ligę.

  Szanse awansu do nowej II ligi będzie miał zwycięzca rywalizacji w czwartej lidze, natomiast aż sześć drużyn może awansować do nowej III ligi, którą utworzą najlepsze drużyny ze świętokrzyskiej i małopolskiej czwartej ligi.

  CIEKAWA LIGA

  Apetyt na awans do nowej trzeciej ligi ma jednak wiele drużyn i rywalizacja w rundzie wiosennej będzie zapewne bardzo emocjonująca.
  Po jesieni bowiem, poza dwoma najsłabszymi zespołami, GKS Nowiny i Wisła Sandomierz, wszyscy mogą jeszcze włączyć się do walki o awans. Runda jesienna w czwartej lidze była dość interesująca, nie brakowało niespodzianek, a kilka razy faworyci niespodziewanie tracili punkty z teoretycznie słabszymi rywalami (porażki Ponidzia w Końskich oraz u siebie z Piaskowianką, przegrana Pogoni Staszów u siebie z Orliczem Suchedniów).

  Kilka zespołów (między innymi Orlicz Suchedniów, Alit Ożarów) przeszło prawdziwą metamorfozę i po kiepskim początku rundy, spisywały się poprawnie. Od przyzwoitego poziomu ligi odstawały jedynie Nowiny i Wisła Sandomierz, ale jak wiadomo obydwa kluby borykają się z ogromnymi problemami organizacyjno-finansowymi, co bezpośrednio odbija się na wynikach sportowych.

  SOLIDNA CZOŁÓWKA

  Ton rozgrywkom nadawały dwa zespoły - Ponidzie i Pogoń, które liderowały przez całą rundę. Jedynie po szóstej kolejce niespodziewanie liderem została rewelacja rundy jesiennej - Lubrzanka Kajetanów. Do faworytów zaliczyć też można jeszcze zespół Czarnych Połaniec, który już od kilku sezonów prezentuje solidny poziom i mimo systematycznych osłabień po każdej rundzie, plasuje się w czołówce tabeli.

  Walka o prawo gry w barażach o II ligę rozegra się jednak zapewne pomiędzy Ponidziem a Pogonią, natomiast zarówno Czarni, jak i Lubrzanka będą walczyć o nową trzecią ligę, choć zespół z Kajetanowa na razie nie ma bazy, by grać w wyższej klasie.
  I KTO JESZCZE?

  Dwa bądź trzy zespoły, które wywalczą awans (zależy to od tego czy zwycięzca czwartej ligi wygra baraż o awans do II ligi) wyłonione zostaną zapewne z grona aż dziewięciu drużyn, bo różnice punktowe pomiędzy piątą w tabeli Piaskowianką Piaski (25 punktów), a 13 GKS Rudki (18 punktów) są bardzo niewielkie i każdy z tych zespołów ma szanse na awans. Z tej grupy najsolidniej prezentuje się Orlicz Suchednjow, który mimo słabszego początku rundy, z meczu na mecz grał coraz lepiej i wiosną przebudowany zespół powinien wreszcie w pełni pokazać swą wartość. Groźny może być też Alit Ożarów, też słabo grający na początku rundy, a potem odbierający punkty faworytom. Nie wiadomo jednak czy znowu z Ożarowa nie odejdzie kilku utalentowanych zawodników. O miejsce gwarantujące awans walczyć też będą Granat Skarżysko (grający jesienią bardzo chimerycznie) oraz Piaskowianka. Z rywalizacji wypadną zapewne rezerwy KSZO Ostrowiec (z powodu kłopotów kadrowych) oraz beniaminek Bucovia Krasocin (z powodu problemów organizacyjnych). Natomiast do rywalizacji chce się włączyć Neptun Końskie, którego działacze zapowiadają wzmocnienia w przerwie zimowej.

  ZAGRAJĄ W BARAŻACH

  Trzy ostatnie w tabeli zespoły zagrożone są barażami o utrzymanie się. Z tej grupy w najlepszej sytuacji jest Łysica Bodzentyn i znając potencjał bodzentyńskiego zespołu można przypuszczać, że w rundzie wiosennej drużyna będzie się piąć w górę tabeli. Natomiast Nowiny i Wisła są w takiej sytuacji, że dla obydwu klubów sukcesem będzie jeśli zespoły wystartują w rundzie wiosennej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo