Przygoda Pierwszaków jeszcze trwa

  Przygoda Pierwszaków jeszcze trwa

  Dorota Klusek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Nauka poprzez zabawę. Tę zasadę wyznają nasi eksperci, a korzystają na tym przede wszystkim Pierwszaki.

  Nauka poprzez zabawę. Tę zasadę wyznają nasi eksperci, a korzystają na tym przede wszystkim Pierwszaki. ©A. Piekarski

  Ogłaszamy konkurs plastyczny oraz konkurs na najsympatyczniejszą klasę w województwie oraz w każdym powiecie.
  Nauka poprzez zabawę. Tę zasadę wyznają nasi eksperci, a korzystają na tym przede wszystkim Pierwszaki.

  Nauka poprzez zabawę. Tę zasadę wyznają nasi eksperci, a korzystają na tym przede wszystkim Pierwszaki. ©A. Piekarski

  Pierwszy dzwonek we wrześniu rozpoczął Waszą wspaniałą przygodę ze szkołą. To ważny momenty. Stałyście się bardziej samodzielne. Często teraz Wy sami dbacie o swoje bezpieczeństwo, a my chcemy Was nauczyć, jak to robić.

  Z myślą o uczniach klasy pierwszej szkoły podstawowej, pięć lat temu, zorganizowaliśmy akcję "Pierwszaki". Naszym zamiarem było dotrzeć do jak największej liczby pierwszaków i przekazać im wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach, uczulić, by nawet podczas zabawy pamiętały o bezpieczeństwie swoim i kolegów, zdrowo się odżywiały.

  BEZPIECZNEJ DROGI

  W tym roku po raz piąty ruszyliśmy na spotkanie z pierwszakami.
  Przemierzyliśmy tysiące kilometrów, odwiedziliśmy kilka tysięcy dzieci we wszystkich powiatach województwa świętokrzyskiego. Razem z nami jeździli nasi niezawodni eksperci: policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Tomasz Królak i Tomasz Kaczmarczyk, doktor Iwona Komorowska oraz Paweł Łacisz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, wspierany przez ratownik medyczną, Kasię Klepacz.

  Tradycyjnie już wszystkim klasom pierwszym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

  KONKURS PLASTYCZNY

  A teraz czas sprawdzić, czy opanowaliście najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Ogłaszamy konkurs plastyczny pod hasłem "Jestem bezpieczny". Technika, jaką należy wykonać prace to: rysunek - ołówkiem, kredkami, pastelami, grafika, malarstwo. Decyzja należy do nas. Uwaga ! Nie przyjmujemy form przestrzennych. Prace muszą mieć format A3, czyli muszą być wielkości dużego bloku rysunkowego.

  W konkursie mogą wziąć udział tylko uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej. Przyjmujemy prace indywidualne. Każda z nich musi zawierać następujące dane: imię i nazwisko dziecka, wiek, telefon kontaktowy, adres zamieszkania, albo w przypadku, gdy praca została wykonana w szkole telefon i adres szkoły.

  W tym roku w konkursie mogą udział wziąć cale klasy. Dla tej z nich, która wykaże się największą pomysłowością, nagrodę w postaci sprzętu audiowizualnego ufundował Janusz Skibiński, Świętokrzyski Kurator Oświaty.

  Na prace czekamy do 7 stycznia. Należy je dostarczyć lub przesłać pocztą na adres: Biuro Konkursów Echo Dnia, ulica Targowa 18, 25-520 Kielce, z dopiskiem "Konkurs plastyczny". Prace oceni jury i wyłoni dziesięć najlepszych. Czekają cenne nagrody! Z autorami najlepszych prac spotkamy się podczas uroczystego posumowania akcji "Pierwszaki", w środę 16 stycznia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo