Biura karier o sobie

  Beata Rygiel

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Biuro Karier Akademii Świętokrzyskiej mieści się w budynku przy ulicy Żeromskiego 5.

  Biuro Karier Akademii Świętokrzyskiej mieści się w budynku przy ulicy Żeromskiego 5. ©archiwum

  Co o biurach karier sądzą ich pracownicy? Kilka dni temu przedstawiliśmy punkt widzenia studentów. Co na to Iwona Rycąbel oraz Ewa Karońska?
  Biuro Karier Akademii Świętokrzyskiej mieści się w budynku przy ulicy Żeromskiego 5.

  Biuro Karier Akademii Świętokrzyskiej mieści się w budynku przy ulicy Żeromskiego 5. ©archiwum

  BIURO NA AKADEMII DLA KAŻDEGO ŻAKA

  - Praca biura karier polega na przygotowywaniu aktualnych ofert pracy, staży i praktyk dla studentów i absolwentów naszej uczelni - mówi Iwona Rycąbel, pracownik Akademickiego Biura Karier Akademii Świętokrzyskiej. - Jeśli studenci innych uczelni poszukują pracy, też mogą do nas przyjść. Współpracujemy stale z różnymi firmami w kraju i za granicą, dzięki czemu możemy przedstawić zainteresowanym różne propozycje - dodaje.

  Iwona Rycąbel twierdzi, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy, żeby na bieżąco śledził oferty i w odpowiednim czasie złożył dokumenty, takie jak CV wymagane przez firmę. Jeżeli pracodawca uzna, że kandydat ma odpowiednie kwalifikacje, na pewno dostanie pacę.
  Biuro od poniedziałku do czwartku prowadzi konsultacje indywidualne, na przykład udziela porady jak napisać list motywacyjny czy jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Studenci mogą dowiedzieć się o kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych, stypendiach oraz jak skutecznie szukać pracy.

  BIURO POLITECHNIKI DLA STUDENTÓW Z KIELC

  - Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej zajmuje się informowaniem o bieżących ofertach pracy stałej i dorywczej, praktykach
  i stażach dla studentów i absolwentów uczelni - mówi Ewa Karońska pełnomocnik rektora do spraw promocji uczelni. Przypomnijmy, że absolwentami są osoby, które obroniły się rok temu. Z ofert biura mogą skorzystać też osoby studiujące w innych miastach Polski, ale pochodzące z Kielc.

  - Zainteresowani sami przychodzą do biura, by poznać szczegóły ofert - opisuje Ewa Karońska. - Studentom kierunków ścisłych i technicznych łatwiej znaleźć pracę, bo jest dla nich o wiele więcej propozycji pracy niż dla humanistów.

  Biuro prowadzi grupowe i indywidualne warsztaty tematyczne, konferencje oraz prezentacje firm na uczelni. Udziela informacji o studiach podyplomowych i kursach językowych.

  Zdaniem pracowników studenckich biur karier, pomagają one młodym ludziom jak najlepiej potrafią. Twierdzą, że dużo zależy od samych studentów. Jeżeli komuś naprawdę zależy na znalezieniu pracy, zrobi wszystko, żeby ją dostać. Czasem wystarczy dokładnie dopytać o dodatkowe informacje lub możliwość zorganizowania kursu czy testów psychologicznych. Pracownicy biur podkreślają, że pomogą każdemu na ile będą w stanie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo