Oldboje z Kielc wygrali w Nowinach

  Oldboje z Kielc wygrali w Nowinach

  Paweł Kotwica

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pojedynek Marka Przybylskiego z Kielc (z prawej) i Pawła Bielawskiego z Włoszczowy.

  Pojedynek Marka Przybylskiego z Kielc (z prawej) i Pawła Bielawskiego z Włoszczowy. ©S. Stachura

  Oldboje z Kielc wygrali turniej piłki ręcznej o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisława Baryckiego. Grały cztery zespoły.
  Pojedynek Marka Przybylskiego z Kielc (z prawej) i Pawła Bielawskiego z Włoszczowy.

  Pojedynek Marka Przybylskiego z Kielc (z prawej) i Pawła Bielawskiego z Włoszczowy. ©S. Stachura

  Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym, ale tak się złożyło, że ostatnie dwa mecze decydowały o trzecim i pierwszym miejscu w turnieju. W pojedynku o "brąz" Katowice pokonały Końskie/Włoszczowę 21:18, a w spotkaniu o pierwszą lokatę Kielce, po zaciętym pojedynku, pokonały Kraków 19:18.

  Szczególnie duże wrażenie robiły akcje braci Tłuczyńskich - dokładne podania Zbigniewa kończył rzutami z koła Andrzej.
  - Czasem mamy problemy z podniesieniem ręki do góry, ale techniki się nie zapomina. Z wielu lat współpracy na boisku z bratem czy z Markiem Przybylskim jak widać sporo zostało - mówił Zbigniew Tłuczyński.

  - Zabrakło nam skuteczności, ale jest postęp w naszej grze z każdym następnym turniejem. Najważniejsza jest jednak zabawa i to, że w tym wieku mamy siłę grać - mówił zawodnik Włoszczowy/Końskich Paweł Bielawski.
  Zwycięski zespół grał w składzie: Wojciech Pióro, Jacek Głowacki, Wojciech Hińcza - Andrzej Tłuczyński 11, Zbigniew Tłuczyński 8, Wojciech Zielonko 7, Norbert Delipacy 2, Paweł Brot, Dominik Żyła 4, Marek Smolarczyk, Wojciech Wasik 2, Marek Przybylski 13, Robert Stelmach 4, Dominik Czerwiński 4.

  Wyniki: Kielce - Włoszczowa/Końskie 20:10, Katowice - Kraków 12:13, Włoszczowa/Końskie - Kraków 12:18, Kielce - Katowice 18:10, Katowice - Włoszczowa/Końskie 21:18, Kielce - Kraków 19:18.

  Kolejność: 1. Kielce 6 pkt., 2. Kraków 4, 3. Katowice 2, 4. Włoszczowa/Końskie 0.
  Najlepszy zawodnik: Marek Przybylski (Kielce), najlepszy bramkarz: Wojciech Pióro (Kielce) - nagroda od "Echa Dnia", najlepszy technik: Piotr Król (Kraków), król strzelców: Robert Nowiński (Katowice).

  Imprezę wsparli: Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny - wójt Stanisław Barycki, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach - dyrektor Arkadiusz Jędras, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowinach - dyrektor Adam Głogowski, apteki Parkowa i Parkowa 2 w Kielcach - Robert Stelmach, Auto Adamczak - Marek Adamczak, Zakład Konstrukcji Stalowych Stalex - Jerzy Stachura, Radio Kielce i "Echo Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo