13 zwycięstwo koszykarzy UMKS-u

Redakcja
Łukasz Kasperzec (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem w kieleckim zespole - zdobył 21 punktów, w tym sześć "trójek”. S. Stachura
Kieleccy koszykarze odnieśli zwycięstwo w meczu z Pogonią Ruda Śląska. Była to 13 wygrana koszykarzy UMKS Kielce w tym sezonie.

Tym razem kielczanie pokonali we własnej hali Pogoń Ruda Śląska 103:81.
UMKS Kielce - Pogoń Ruda Śląska 103:81 (27:10, 26:24, 26:19, 24:28).
UMKS: Kasperzec 21 (6x3), Makuch 18 (1x3), Kij 17 (2x3), Karólewski 7, Gil 4 - Miernik 19 (1x3), Nowakowski 15 (3x3), Cetnar 2, Walczyk.

Mecz kieleckiego zespołu z Pogonią Ruda Śląska był jednostronnym widowiskiem. Koszykarze UMKS i tym razem okazali się lepsi od zespołu Pogoni - w pierwszej rundzie wygrali 72:70.

ZACZĄŁ "KACPER"

W trzeciej minucie meczu, po celnym rzucie zza linii 6,25 m w wykonaniu Łukasza Kasperca, kielczanie objęli prowadzenie 7:6, którego nie oddali do końca tego spotkania. W kolejnych akcjach miejscowi już tylko powiększali punktową zdobycz (7 min - 19:10, 9 min - 25:10).

Kielczanie, oprócz świetnej skuteczności rzutowej, bardzo dobrze grali w defensywie. Zawodnicy z Rudy Śląskiej byli zmuszani do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji, nie radzili sobie również z ponawianiem akcji pod koszem kielczan. W drugiej kwarcie gra wyrównała się, ale 17-stopunktowej przewagi kielczan z pierwszej części meczu koszykarze Pogoni nie byli w stanie zniwelować. Zawodnicy UMKS, podobnie jak w trzeciej kwarcie, grali bardzo konsekwentnie zarówno w ataku, jak i w obronie. A najskuteczniejszymi byli Kasperzec, Grzegorz Kij, Wojciech Miernik.
TYLKO MAKUCH

Ostatnią kwartę meczu kielczanie rozpoczęli w mocno przemeblowanym składzie. Na boisku pojawili się Wojciech Miernik, Marcin Nowakowski, Paweł Walczyk i Robert Cetnar, a z wyjściowej piątki na boisku pozostał jedynie Hubert Makuch. Co prawda tę kwartę przegrali kielczanie (24:28), ale wysoka przewaga po trzeciej kwarcie (79:53) pozwoliła UMKS odnieść pewne zwycięstwo.

W innych meczach: MMKS Dąbrowa Górnicza - Hawajskie Koszule Żory 104:70, Alba Chorzów - AZS Politechnika Radom 88:64, MOSiR Krosno - Polonia Przemyśl 103:65, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Cracovia Kraków 70:80, Wisła Kraków - MCKiS Jaworzno - mecz został przełożony na 30 stycznia. Pauzował: AZS AWF Katowice.