Koncert Happysad przełożony

  Koncert Happysad przełożony

  Mateusz Bolechowski Marzena Ślusarz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Happysad da dwa koncerty w klubie WSPAK.

  Happysad da dwa koncerty w klubie WSPAK. ©happysad.art.pl

  Koncerty zespołu Happysad w Klubie Studenckim WSPAK zostały przełożone w związku z żałobą narodową. Zespół zagra 27 i 29 stycznia.
  Happysad da dwa koncerty w klubie WSPAK.

  Happysad da dwa koncerty w klubie WSPAK. ©happysad.art.pl

  W związku z żałobą narodową wprowadzoną w dniu 24 stycznia zostały zmienione terminy koncertu zespoły Happysad. Koncert z dnia 24 stycznia został przełożony na niedzielę, 27stycznia, natomiast z dnia 25 stycznia na wtorek, 29 stycznia.

  Bilety z dnia 24 stycznia będą aktualne w dniu 27 stycznia, a z 25 stycznia - 29 stycznia. Istnieje również możliwość zwrócenia biletu w miejscu
  zakupu.

  Happysad, zespół stworzony przez grupę kolegów ze Skarżyska-Kamiennej, oficjalnie istnieje od 2001 roku, choć muzycy grają razem już od 12 lat.

  Nazwa zespołu, połączenie angielskich słów happy (szczęśliwy) i sad (smutny) wzięła się stąd, że polonistka z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Skarżysku stwierdziła kiedyś, że tworzący zespół koledzy są bardzo radośni, ale jednocześnie jakby smutni. Kuba "Quka" Kawalec, Łukasz Cegliński, Artur Telka i Jarosław Dubiński, poza tym ostatnim, to skarżyszczanie.

  Grają muzykę, którą trudno sklasyfikować. Na pewno jest w tym rock, trochę reggae i punka. Teksty piosenek pisze frontman grupy "Quka". Ogólnie mówiąc, to muzyka alternatywna. Jedno jest pewne. Muzyka Happysadu podbija serca Polaków. Ostatnia płyta zespołu ugruntowała mocną pozycję grupy na muzycznym rynku.


  Zespół Happysad w pełnym składzie: Kuba "Quka" Kawalec, Łukasz Cegliński, Artur Telka i Jarosław Dubiński.

  Dzisiejsze gwiazdy nie planowały muzycznej kariery. W zespole jest dwóch magistrów ekonomii i dziennikarz. Pierwszy krążek, singiel, nagrali dla siebie, w studio w Końskich. Rozdawali go znajomym. Sami szyli materiałowe opakowania płyty. Wkrótce przekazywane z rąk do rąk płyty stały się bardzo popularne. A skarżyscy muzycy, którzy po studiach zostali w Warszawie, zaczęli profesjonalnie zajmować się swoją pasją. Ich piosenek nie grają komercyjne stacje radiowe.

  Ale w tworzonej przez samych słuchaczy Radiowej Liście Przebojów w Programie Trzecim Polskiego Radia utwór "Zanim pójdę" z pierwszej płyty znalazł się w pierwszej dziesiątce. Później na swoje trasy koncertowe zaczęli Happysad zapraszać najbardziej znani polscy muzycy: Kazik, Myslovitz i T.Love. Nie trwało długo, zanim zespół zaczął koncertować samodzielnie. Dziś niemal nieustannie jest w trasie, jeździ po całej Polsce.

  Bilety kosztują 25 złotych, z wyjątkiem studentów i absolwentów Akademii Świętokrzyskiej, którzy za wstęp zapłacą 20 złotych. Bilety są sprzedawane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15 w Dziale Spraw Studenckich, w budynku Rektoratu przy ulicy Żeromskiego 5, w pokoju numer 11 oraz w Klubie WSPAK od godziny 19 do 20:30.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo