Zainwestuj w metale szlachetne

  Zainwestuj w metale szlachetne

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Cena złota przez ostatnie pięć lat wzrosła o 287 procent.

  Cena złota przez ostatnie pięć lat wzrosła o 287 procent. ©Internet

  Chcesz zarobić nie ryzykując, że stracisz pieniądze? Zainwestuj w metale szlachetne, których ceny pną się w górę.
  Cena złota przez ostatnie pięć lat wzrosła o 287 procent.

  Cena złota przez ostatnie pięć lat wzrosła o 287 procent. ©Internet

  Złoto z tygodnia na tydzień ustanawia nowe rekordy wartości. Dzieje się tak dlatego, iż z powodu słabnącego dolara inwestorzy znów bardziej interesują się metalami szlachetnymi.

  Dlaczego warto zainwestować w ten lśniący kruszec? Powodów jest wiele. I to bardzo przekonujących. Najważniejszy: największe banki na świecie przechowują swoje rezerwy pieniężne w formie sztabek złota. Powód? Cena tego kruszcu przez ostatnie pięć lat wzrosła prawie trzykrotnie. Dlatego też, przy obecnej niepewnej sytuacji na giełdach, inwestycja w złoto wydaje się najbezpieczniejszą spośród dostępnych na rynku.

  - Zakup złota to jedna z najbezpieczniejszych i ponadczasowych inwestycji. Podczas zawirowań gospodarczych czy krachu na giełdzie kilogram złota waży nadal tyle samo. Natomiast gdy inwestorzy sprzedają akcje, spieniężają inwestycje i zaczynają kupować złoto, cena kruszcu znacznie drożeje - mówi Łukasz Błażejewski, dyrektor generalny Gold Finance.


  - Wystarczy spojrzeć na wykres ceny złota oraz głównych indeksów polskiej giełdy, aby zobaczyć, że kiedy akcje tanieją, złoto z reguły zyskuje na wartości - dodaje Łukasz Mickiewicz, analityk Open Finance.

  Nie bez znaczenia są również perspektywy amerykańskiej gospodarki, które przekładają się na osłabienie dolara, a więc waluty, w której złoto jest wyceniane. A wartość dolara spada, przez co złoto staje się relatywnie tańsze. Ponadto kruszec ten uważany jest za inwestycję zabezpieczającą przed inflacją.

  Jak więc zarobić na złocie, które w ostatnich tygodniach cieszy się niezaprzeczalnie dużym zainteresowaniem? Złoto w formie sztabek można kupić w oddziałach Narodowego Banku Polskiego, u jubilerów, a także w lombardach, kantorach i przez Internet.

  - Alternatywą dla bezpośredniej inwestycji w złoto jest nabycie specjalistycznych funduszy inwestycyjnych lub produktów strukturyzowanych, które zapewnią zyski przy dalszym wzroście ceny tego kruszcu. W Polsce oferta produktów tego typu jest dosyć uboga, jednak można w niej znaleźć kilka ciekawych pozycji - dodaje Łukasz Mickiewicz.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo