Studenci nie z tej Planety

  Angelika Rusiecka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kinga Kucała oraz Piotrek Cieśla (z prawej) rozmawiają z Piotrem Tkaczykiem (z lewej), redaktorem naczelnym pisma Akademii Świętokrzyskiej &quot

  Kinga Kucała oraz Piotrek Cieśla (z prawej) rozmawiają z Piotrem Tkaczykiem (z lewej), redaktorem naczelnym pisma Akademii Świętokrzyskiej "Presik". ©A. Rusiecka

  Jak działa radio tworzone w większości przez studentów? Włączcie 103.9 FM i sami się przekonajcie.
  Kinga Kucała oraz Piotrek Cieśla (z prawej) rozmawiają z Piotrem Tkaczykiem (z lewej), redaktorem naczelnym pisma Akademii Świętokrzyskiej &quot

  Kinga Kucała oraz Piotrek Cieśla (z prawej) rozmawiają z Piotrem Tkaczykiem (z lewej), redaktorem naczelnym pisma Akademii Świętokrzyskiej "Presik". ©A. Rusiecka

  Radio Planeta grające na 103.9 FM to jedna ze znanych lokalnych stacji radiowych w Kielcach. Jest skierowane do studentów i w większości tworzone właśnie przez nich.

  Karol Kaleta, student elektrotechniki, w Planecie pracuje od kilkunastu miesięcy jako didżej - prezenter. Jak twierdzi, początki bywały różne, ale teraz wie, że warto było zaryzykować i rozpocząć współpracę ze stacją. - Mogę realizować swoje marzenia - mówi.
  - W pracy cenię kontakt z ludźmi, choć nie zawsze osobisty. Wiem, że codziennie czeka mnie coś innego. Monotonia na pewno mnie nie zabije - dodaje. Praca daje mu możliwość poznania wielu fantastycznych osób. Czasem takich, których warto naśladować. Przyznaje, że czasem podsłuchuje konkurencję, by być jeszcze lepszym radiowcem.

  - W pewnym sensie są to korepetycje - żartuje. Karol wie, że ten zawód pozwala mu rozwijać się, choć radio nie jest w żaden sposób powiązane z jego studiami. Uważa, że to najlepszy sposób na realizowanie się podczas nauki.

  Studenci z radia Planeta przyznają, że są zadowoleni ze swojej pracy. Jak mówią, stanowią zgrany zespół. Skromniejsi twierdzą, że są tylko ubarwieniem muzyki. O wpadkach wolą nie rozmawiać, w każdym bądź razie twierdzą, że nie ma sytuacji bez wyjścia.
  POMOC DOŚWIADCZONYCH

  Na zgranie zespołu i przyjazną atmosferę wpływa ich zdaniem wyrozumiałość i otwartość dyrektora generalnego stacji, Macieja Dobrowolskiego. Rozumie młodych pracowników, ponieważ zaczynał tak jak oni. Dziś ma za sobą wiele doświadczeń, wyniesionych z różnych rozgłośni radiowych.

  Twierdzi, że w drodze do realizacji kariery należy się kierować wyczuciem. Wśród pracowników znajdują się także osoby z wieloletnim doświadczeniem, jak Wiktor Ziental, wydawca informacji lokalnych "Studia Lokalnego". Przyznaje, że młody zespół zapewnia mu świetne samopoczucie i ujmuje lat. - Staram się być dla młodszych kolegów wsparciem, dlatego też staram się ich zrozumieć jak najlepiej - mówi pan Wiktor. - Chciałbym przekazać im jak najwięcej wiedzy i doświadczenia - dodaje. Według pana Zientala w pracy radiowej jest się dobrym na tyle, na ile był dobry ostatni program.

  NIEDORZECZNIK STUDENCKI

  Typowo studencki akcent możemy usłyszeć od poniedziałku do piątku w godzinach między 17 a 18, kiedy to Planeta nadaje "Niedorzecznik Studencki". Program prowadzony jest przez żaków kieleckich uczelni. Podczas akademickiej godzinki można usłyszeć o sprawach bezpośrednio nich dotyczących.

  Studenci zapraszają osoby, z którymi rozmowa zainteresuje młodego słuchacza. Są to najczęściej uczniowie szkół wyższych, przedstawiciele lokalnych organizacji, jak i również poważne osobistości. - Lubię rozmawiać z ludźmi, którzy wiedzą czego chcą i czym mogą zarazić innych - zwierza się Kinga Kucała, współprowadząca "Niedorzecznik" - Najczęściej pytam o zainteresowania i źródło ich inspiracji.
  Kinga, studentka filologii polskiej, uważa, że dzięki prowadzeniu programu zyskała ogromną wiedzę. Doświadczenie na pewno przyda jej się w przyszłości. Prócz nauki i wiedzy, to również mobilizacja, satysfakcja i wiele nowych cech charakteru, których by nie zdobyła studiując.

  Podobne zdanie ma Piotrek, student zarządzania inżynierią, który prowadzi piątkowy program razem z Kinga. Według niego, prowadzenie programu we dwójkę jest świetnym pomysłem. - Każdy z nas ma inny punkt widzenia na pewne tematy, co może być ciekawym elementem naszego programu - twierdzi Piotrek. - Wszyscy się wspieramy w miarę możliwości i dajemy sobie wskazówki, by stać się jeszcze lepszymi.

  Młody zespół Planety, dzięki kreatywności i świeżemu spojrzeniu na życie, jest w stanie konkurować z innymi stacjami na kieleckim rynku radiowym. Pracy i zaparcia w dążeniu do celu należy pogratulować.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo