Bez Nowakowskiego UMKS przegrał (zdjęcia)

Aktualizacja:

Echo Dnia Świętokrzyskie

Paweł Kaczmarczyk (z piłką) zdobył dla kieleckiego zespołu osiem punktów.

Paweł Kaczmarczyk (z piłką) zdobył dla kieleckiego zespołu osiem punktów. ©Ł. Zarzycki

Koszykarze UMKS LNG Junior Kielce przegrali we własnej hali z Polonią 2011 Warszawa 74:95.

9 zdjęć
    Przejdź do galerii

UMKS Kielce - Polonia Warszawa

Link do głównego zdjęcia

©L. Zarzycki

UMKS LNG Junior Kielce - Polonia 2011 Warszawa 74:95 (28:29, 15:11, 14:19, 17:36)

UMKS: Miernik 25 (4x3), Cetnar 11 (1x3), Nowakowski 11, Korczak 10, Kaczmarczyk 8 (1x3) - Klamka 4, Lewandowski 3 (1x3), Zieliński 2.

W pierwszym dniu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorów starszych koszykarze UMKS LNG Junior Kielce przegrali we własnej hali z Polonią 2011 Warszawa 74:95.

Na minutę przed końcem pierwszej kwarty, przy stanie 22:24 dla gości, urazu stawu kolanowego nabawił się Marcin Nowakowski, pierwszy rozgrywający kieleckiego zespołu.
    - Do końca meczu graliśmy bez Marcina, a jego zmiennik Michał Zieliński na początku trzeciej kwarty "spadł" za pięć fauli i zostaliśmy bez "jedynki". Strasznie szkoda tego meczu - mówił Rafał Gil, trener kieleckiej drużyny.
    W pierwszym meczu pewne zwycięstwo odniósł Prokom Trefl Sopot, który pokonał Śląsk Wrocław 121:87. Do finału awansują dwie najlepsze drużyny.

Dziś w hali przy ulicy Żytniej kielczanie zmierzą się z Prokomem Trefl (godzina 18), a wcześniej Polonia 2011 Warszawa zagra ze Śląskiem Wrocław (16). W czwartek, na prośbę drużyn przyjezdnych, oba mecze zostały przesunięte na wcześniejszą porę - Prokom Trefl - Polonia 2011 (11.45), UMKS LNG Junior - Śląsk (13.45). /EVA/

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.