Bez Nowakowskiego UMKS przegrał (zdjęcia)

Redakcja
Paweł Kaczmarczyk (z piłką) zdobył dla kieleckiego zespołu osiem punktów.
Paweł Kaczmarczyk (z piłką) zdobył dla kieleckiego zespołu osiem punktów. Ł. Zarzycki
Koszykarze UMKS LNG Junior Kielce przegrali we własnej hali z Polonią 2011 Warszawa 74:95.

UMKS LNG Junior Kielce - Polonia 2011 Warszawa 74:95 (28:29, 15:11, 14:19, 17:36)

UMKS: Miernik 25 (4x3), Cetnar 11 (1x3), Nowakowski 11, Korczak 10, Kaczmarczyk 8 (1x3) - Klamka 4, Lewandowski 3 (1x3), Zieliński 2.

W pierwszym dniu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorów starszych koszykarze UMKS LNG Junior Kielce przegrali we własnej hali z Polonią 2011 Warszawa 74:95.

Na minutę przed końcem pierwszej kwarty, przy stanie 22:24 dla gości, urazu stawu kolanowego nabawił się Marcin Nowakowski, pierwszy rozgrywający kieleckiego zespołu. - Do końca meczu graliśmy bez Marcina, a jego zmiennik Michał Zieliński na początku trzeciej kwarty "spadł" za pięć fauli i zostaliśmy bez "jedynki". Strasznie szkoda tego meczu - mówił Rafał Gil, trener kieleckiej drużyny.
W pierwszym meczu pewne zwycięstwo odniósł Prokom Trefl Sopot, który pokonał Śląsk Wrocław 121:87. Do finału awansują dwie najlepsze drużyny.

Dziś w hali przy ulicy Żytniej kielczanie zmierzą się z Prokomem Trefl (godzina 18), a wcześniej Polonia 2011 Warszawa zagra ze Śląskiem Wrocław (16). W czwartek, na prośbę drużyn przyjezdnych, oba mecze zostały przesunięte na wcześniejszą porę - Prokom Trefl - Polonia 2011 (11.45), UMKS LNG Junior - Śląsk (13.45). /EVA/