Jop zagra z Austrią?

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mariusz Jop być może zagra w czwartek na środku obrony w meczu przeciwko Austrii.

  Mariusz Jop być może zagra w czwartek na środku obrony w meczu przeciwko Austrii. ©S. Stachura

  W minionym tygodniu polscy piłkarze mogli narzekać na aurę, bo w Austrii było dosyć chłodno i często lało.
  Mariusz Jop być może zagra w czwartek na środku obrony w meczu przeciwko Austrii.

  Mariusz Jop być może zagra w czwartek na środku obrony w meczu przeciwko Austrii. ©S. Stachura

  Teraz mogą mieć dość upałów, bo we wtorek w Bad Waltersdorf było ponad 30 stopni. Upalne zajęcia, które rozpoczęły się o godzinie 11, trwały blisko półtorej godziny.

  We wtorkowym treningu nie uczestniczył Maciej Żurawski. Gracz greckiego AE Larissa doznał urazu mięśnia czworogłowego w przegranym 0:2 meczu z Niemcami i nie zobaczymy go już w fazie grupowej mistrzostw. Jest natomiast szansa, że wystąpi jeszcze w Euro 2008, jeśli Polacy awansują do ćwierćfinału.

  ZACZEKA NA FINAŁ

  - To niezbyt przyjemne uczucie doznać kontuzji w takim momencie, ale co mam zrobić. Mam nadzieję, że jeszcze zagram w tych mistrzostwach, ale chłopaki muszą awansować. Wierzę, że się uda i będę miał okazję zagrać w... finale - mówił z uśmiechem Żurawski.

  We wtorek trenował kontuzjowany Mariusz Lewandowski, choć trudno to nazwać treningiem, gdyż pomocnik Szachtara Donieck truchtał jedynie wokół boiska. On w pojedynku w Klagenfurcie skręcił staw skokowy i istnieje obawa, że nie zdąży wykurować się do meczu z Austrią, który rozegrany zostanie w czwartek o godzinie 20.45 na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu.

  BĄK Z JOPEM

  Piłkarze ćwiczyli we wtorek tzw. gierki, podzieleni na dwa zespoły mieli też długo utrzymywać się przy piłce. W jednym z nich kierowali środkiem obrony Jacek Bąk, który będzie kapitanem drużyny w meczu z Austrią oraz wychowanek KSZO Ostrowiec Mariusz Jop. Na prawej obronie był Marcin Wasilewski, a na lewej Michał Żewłakow. To może oznaczać, że Leo Beenhakker w porównaniu z pojedynkiem z Niemcami inaczej zestawi defensywę i zamiast Pawła Golańskiego na lewej obronie (popełnił błąd przy drugiej bramce dla Niemców) zagra Żewłakow, a na środek obrony za "Żewłaka" wskoczy właśnie Jop.
  - To trener ustala skład, mnie proszę nie pytać, czy zagram. Jak każdy, który tu przyjechał, bardzo chciałbym wystąpić w Euro - mówił wychowany w Ostrowcu stoper FK Moskwa.

  O ile występ Jopa nie jest jeszcze taki pewny, tak praktycznie przesądzone jest, że od pierwszej minuty zagra w Wiedniu Roger. Brazylijczyk z polskim paszportem dał dobrą zmianę w pojedynku w Klagenfurcie, gdy w 46 minucie zmienił Żurawskiego i powinien być mocnym punktem naszej drużyny w czwartkowym meczu.

  W ŚRODĘ DO WIEDNIA

  Na wtorek zaplanowane były w sumie dwa treningi, ale odbył się tylko jeden, gdyż selekcjoner zrezygnował z popołudniowych zajęć. Zamiast nich była odprawa przed arcyważnym pojedynkiem z gospodarzami mistrzostw.

  Polscy piłkarze w środę o godzinie 11 wyjeżdżają ze swojej bazy w Bad Waltersdorf do oddalonego o 130 km Wiednia. O godzinie 17.15 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem trenera Leo Beenhakkera i kapitana drużyny Jacka Bąka, a o 18 oficjalny trening na stadionie Ernsta Happela.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo