Na czym polega trening wydolnościowy?

  Na czym polega trening wydolnościowy?

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Top excite wzmacnia górne partie ciała.

  Top excite wzmacnia górne partie ciała. ©D. Łukasik

  Rzeźbienie idealnej sylwetki to nie wszystko podczas odwiedzin w klubie fitness czy siłowni.
  Top excite wzmacnia górne partie ciała.

  Top excite wzmacnia górne partie ciała. ©D. Łukasik

  Warto zadbać o odpowiedni trening cardio czyli kształtowanie kondycji fizycznej organizmu. Dziś z pomocą profesjonalistów z Wellness Center Symetris w Kielcach wyjaśniamy, na czym polega trening cardio.

  Trening wydolnościowy wiąże się ze zwiększeniem pracy serca do określonego poziomu (około 130-140 uderzeń na minutę w zależności od wieku), poprzez utrzymywanie odpowiedniego tempa ćwiczenia na kolejnych maszynach.
  W miarę jak wzmacnia się kondycja fizyczna, możemy wykonywać większy wysiłek, by utrzymać tętno na poziomie około 130 uderzeń na minutę. Sala treningów cardio w Wellness Center Symetris wyposażona jest w wiele nowoczesnych maszyn: bieżni, wave-ów, steperów, eliptyków czy wioseł.

  Trening cardio komentuje Anna Przybylska - Kołomańska, właścicielka Symetris Wellness Center, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness.
  Bieżnia imituje najbardziej naturalną aktywność człowieka od prostego spaceru po forsowny bieg pod górę. D. Łukasik

  Wave na pośladki.
  (fot. D. Łukasik)

  Top excite to maszyna cardio, która angażuje do pracy tylko górne partie ciała. Jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, łączącym trening aerobowy ze wzmacnianiem, modelowaniem lub rozwijaniem mięśni ramion, obręczy barkowej i tułowia. Ma duży zakres regulacji oraz możliwość ćwiczenia w pozycji siedzącej lub stojącej. Mogą tu ćwiczyć osoby niepełnosprawne, bo konstrukcja urządzenia pozwala na wygodny podjazd wózkiem inwalidzkim.

  Wave na pośladki. Trening ten imituje jazdę na rolkach lub łyżwach. Można przyjmować różne pozycje ciała: tyłem do konsoli, pochyloną, bez trzymania, by zwiększać intensywność treningu i sprawiać, by był bardziej efektywny. Kończyny dolne wykonują w kilku płaszczyznach jednocześnie kombinację wyprostu, odwodzenia i rotacji. Dzięki temu następuje wzmacnianie i kształtowanie przede wszystkim mięśni pośladkowych.
  Trenażer eliptyczny to ułatwiona wersja biegu. D. Łukasik

  Bieżnia imituje najbardziej naturalną aktywność człowieka od prostego spaceru po forsowny bieg pod górę.
  (fot. D. Łukasik)

  Bieżnia ma opcję regulacji kąta nachylenia nawierzchni. Monitor dotykowy z programem Wellness TV umożliwia dostosowanie właściwego treningu dla każdego. Posiada też wszystkie testy wydolnościowe i kontrolę pracy serca. Poza tym pozwala na oglądanie podczas treningu rewizji, DVD, słuchanie muzyki.

  Trenażer eliptyczny to ułatwiona wersja biegu.
  (fot. D. Łukasik)

  Trenażer eliptyczny. Trening na tym urządzeniu to ułatwiona wersja biegu. Ruch stóp odbywa się po elipsie, a stopy cały czas mają kontakt z podłożem, dlatego odciążony jest kręgosłup. Maszyna daje też możliwość pracy górnych części ciała, przez co można dodatkowo wzmacniać mięśnie ramion, grzbietu i klatki piersiowej.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo