Wciągnąć brzuch, pośladki do tyłu - pani Beata na zajęciach...

  Wciągnąć brzuch, pośladki do tyłu - pani Beata na zajęciach finess (wideo, zdjęcia)

  Beata Alukiewicz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Beata Więcek, pochodząca z podkieleckiego Niestachowa uczestniczka akcji Zmień się na zdrowie, z niecierpliwością czekała na pierwsze zajęcia fitness.
  Pani Beata z uśmiechem ćwiczyła na rowerku.

  Pani Beata z uśmiechem ćwiczyła na rowerku. ©Ł. Zarzycki


  Nasi uczestnicy projektu "Zmień się na zdrowie" rozpoczęli zajęcia na sali fitness, pod kierunkiem Olgi Chaińskiej, rehabilitantki, instruktorki fitness, właścicielki Export Fitness. Pierwszy dzień przebiegał jeszcze trochę ulgowo - pani Olga zademonstrowała i poprosiła o próbne wykonywanie ćwiczeń na rowerku, ze sztangami, z piłką i hantlami oraz elementy aerobiku.

  Jak sobie z tym radziła Beata Więcek?  Od początku przyznawała, że ma za mało ruchu. Że to obok błędów dietetycznych, druga przyczyna nadwagi.

  - Dlatego naprawdę nie mogłam się doczekać tych zajęć - mówi Beata Więcek. - Zwłaszcza, że znajomi się dopytywali: no i jak ćwiczysz? Jak Ci idzie. Czy jest ciężko?
  Ciężko na razie może jeszcze nie jest, ale od pierwszych minut trzeba się dyscyplinować. Bo jazda na rowerku okazuje się nie być taka prosta. Wciągnąć brzuch, kręgosłup prosty, głowa przedłużeniem ręki, pięty do dołu, a pupa nad siodełkiem. Dlaczego tak? Bo trzeba przede wszystkim ćwiczyć mięśnie brzucha, pośladków i ud. Przy innej pozycji bardziej napracowałyby się ręce, a akurat przy odchudzaniu to nie jest najważniejsze.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo