Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zadbaj o szyję. Najbardziej narażona jest na powstanie trudnego do usunięcia cellulitu

/bas/
Przede wszystkim musimy pamiętać, że wygląd naszej szyi zależy od nas tylko częściowo - o kształcie tej części ciała decyduje część szyjna kręgosłupa, mięśnie szyi, tkanka tłuszczowa i rodzaj skóry.

Nie mamy więc większego wpływu na Przykład na jakąś wadę kręgosłupa. Poza tym na sprężystość szyi wpływa codzienna postawa. Jeżeli wykonując pracę stale pochylamy głowę do przodu, to i szyja stanie się z czasem bardziej pomarszczona.

Skóra szyi jest sucha, a jej tkanka podskórna słabo rozwinięta, a to sprzyja powstawaniem zmarszczek już od 25 roku życia. Poprzeczne powstają tu o wiele szybciej, niż na skórze twarzy, także i z tego powodu, że szyję ciągle zginamy. Łatwiej, niż inne miejsca ulega ona poparzeniom, a jeśli często wystawiamy szyję na słońce, to coraz gorzej wygląda. Na kształt szyi wpływa również odkładanie się tłuszczu w okolicy karku, szyja narażona jest na powstanie trudnego do usunięcia cellulitu.
Dlatego o skórę szyi należy dbać szczególnie i to już od najmłodszych lat.
Bardzo istotne jest odpowiednie nakładanie kremów: zawsze trzeba je nakładać delikatnie od dołu ku górze, a nie na odwrót. W podobnym kierunku wykonujemy masaż - smarowanie w drugą stronę przyspiesza powstawanie zmarszczek.

Makijaż zmywamy ciepłą wodą i odświeżamy szyję tonikiem lub sprayem bezalkoholowym (podobnie działają wody termalne). Kremy na szyję nie powinny być tłuste, ciężkie, raczej nawilżające z witaminą C, kwasami AHA, dobre są żele z retinolem, algami, czy koenzymem Q10. Wygląd szyi poprawiają peelingi enzymatyczne, wykonywane co dwa tygodnie, regenerują skórę i poprawiają jej koloryt. Jeżeli stosujemy puder na twarz, nie omijamy również szyi, w przeciwnym razie wyglądamy mało estetycznie.

Nie jest natomiast wskazane, zwłaszcza latem perfumowanie się za uszami - ten częsty nawyk kobiet powoduje przebarwienia.

Wygląd szyi może poprawić także odpowiednie ułożenie w czasie snu. Najlepiej jest spać na małej, płaskiej poduszeczce, tak, żeby nie tworzyły się w nocy bruzdy. Specjalna poduszka zdrowotna odciążająca kręgosłup szyjny spełni tutaj bardzo dobrą rolę. Bardzo dobre efekty przynosi też ostrożna gimnastyka szyi i delikatne oklepywanie dolnej części twarzy, tak, żeby nie tworzył się drugi podbródek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie