Można chudnąć i nie rezygnować z jedzenia. Sprawdź, jak...

  Można chudnąć i nie rezygnować z jedzenia. Sprawdź, jak sobie radzi Henryka Buras

  Beata Alukiewicz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wspaniałe efekty odchudzające (od 6 do 10 kilogramów przez miesiąc) uczestnicy naszej akcji "Zmień się na zdrowie" uzyskali między innymi dlatego, że… jedli.
  Pani Henryka dostała nowy jadłospis.

  Pani Henryka dostała nowy jadłospis. ©Ł. Zarzycki


  - Najgorsze w odchudzaniu jest to, kiedy rezygnuje się z posiłków - tłumaczy Beata Bartosz, dietetyczka. - Wszelkie głodówki, rezygnacja z posiłków, to zwolnienie metabolizmu i po krótkim okresie chudnięcia następuje ponowne tycie. Nie tylko powrót do poprzedniej wagi, ale nawet zyskanie znacznie więcej kilogramów.

  Piątka uczestników o tym pamiętała. Owszem, wprowadzali małe modyfikacje. Niektóre trafne, inne mniej. Beata Bartosz każdemu z nich poradziła, co jest dopuszczalne, a co nie.
  Jak z dietą radziła sobie Henryka Buras?

  Za mało picia

  Od początku starała się ściśle trzymać zaleceń, chociaż nie ukrywa, że zdarzało się jej jedne produkty zastępować innymi.

  - Na przykład jak nie miałam łososia, to zastępowałam go jogurtem z otrębami - opowiada pani Henryka. - Zrezygnowałam z oliwek, ponieważ bardzo ich nie lubię i nie chciałam sobie psuć smaku całej potrawy. I tak jak inni, miałam problem z kupnem kiełków. Przyznam też, że nie za dużo piję.

  Za radą Beaty Bartosz pani Henryka będzie hodowała kiełki sama.
  - Polecam też kiełki fasolki mung - są naprawdę bardzo dobre na przegryzkę - tłumaczy dietetyczka. - Poza tym w przypadku podmiany produktów czy dań, proponuję zupy z mrożonek, natomiast ostrożnie z nowalijkami - mają dużo chemii.

  Z kolei warzywa gruntowe, ubiegłoroczne już straciły sporo swoich naturalnych witamin, więc mrożonki są najlepsze. I jednak uczulam na wodę mineralną, ewentualnie herbatę zieloną, owocową, czerwoną. Podczas odchudzania trzeba bardzo dużo pić.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo