Mężczyzna u kosmetyczki, czyli przygoda pana Artura z...

  Mężczyzna u kosmetyczki, czyli przygoda pana Artura z maseczkami (zdjęcia, wideo)

  Beata Alukiewicz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mężczyźni powinni dbać o skórę twarzy tak samo jak kobiety, a w niektórych przypadkach - ze względu na podrażnienie goleniem - nawet częściej.
  Mężczyzna u kosmetyczki, czyli przygoda pana Artura z maseczkami (zdjęcia, wideo)

  ©Ł. Zarzycki


  Zabiegów na twarz jest wiele. I tak jak kosmetyki, muszą być dostosowane do rodzaju skóry. Zasada poprawiania twarzy jest jednak wspólna dla wszystkich.
  -Najpierw trzeba twarz oczyścić, pozbyć się martwego naskórka, zaskórniaków, jeżeli takowe są, a dopiero potem stosować zabiegi upiększające - wyjaśnia kosmetyczka i wisażystka, także z salonu "For You", Aleksandra Grandos-Wiewióra. - To jest pierwszy etap regeneracji.

  I właśnie od oczyszczania twarzy obie kosmetyczki rozpoczęły "odmładzanie" naszej piątki. Dlaczego to jest takie istotne? Oczyszczenie odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, wygładza i zamyka rozszerzone pory, usuwa zaskórniaki i wypryski, poprawia cyrkulację krwi i limfy, daje efekt poprawy barwy, ukrwienia i ogólnego wyglądu skóry.

  - Ale też dzięki oczyszczaniu lepiej się wchłaniają wszelkiego rodzaju preparaty odżywcze, nawilżające nakładane później na skórę - tłumaczy Irena Jończyk.
  - Dlatego o ile różne maseczki można zastosować sobie w domu, raz na tydzień też w warunkach domowych zrobić peeling enzymatyczny, o tyle już raz w miesiącu powinno się skorzystać z profesjonalnego oczyszczania w gabinecie kosmetycznym.

  Dla pana Artura to nie była pierwsza wizyta w gabinecie kosmetycznym, choć jak przyznał, nie pamięta już kiedy ostatnio poddawał się oczyszczaniu.

  Początek zabiegów podobny jak u pań: umycie i tonizacja skóry. Natomiast samo oczyszczanie zostało przeprowadzone przez Irenę Jończyk za pomocą ampułki z 4-procentowym kwasem glikolowym usuwającym martwy naskórek. Po ponownym przemyciu skóry tonikiem w twarz wmasowany został specjalny płyn łagodząco-wygładzający.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo