Tadeusz Mazowiecki: Udział w eurowyborach to obowiązek...

  Tadeusz Mazowiecki: Udział w eurowyborach to obowiązek obywatelski

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tadeusz Mazowiecki: Udział w eurowyborach to obowiązek obywatelski
  Mam nadzieję, że wielu ludzi to rozumie - powiedział w niedzielę w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego Tadeusz Mazowiecki. B. premier głosował na warszawskim Mokotowie.
  Tadeusz Mazowiecki: Udział w eurowyborach to obowiązek obywatelski
  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2009. Kandydaci, sondaże, wyniki w serwisie EUROWYBORY

  "Zachęcam wszystkich, żeby poszli do głosowania" - mówił dziennikarzom po oddaniu głosu. "Uważam, że to jest bardzo ważne i nie należy sobie tego lekceważyć" - zaznaczył.

  "Jesteśmy w UE i chcemy wpływać na nią, kształtować ją, współdecydować o niej. W związku z tym trzeba głosować, aby ludzie wybrani do PE mieli poczucie, że inni za nimi stoją, że inni ich wybrali" - ocenił b. premier.

  Jak podkreślił, "wiele lat marzyliśmy, żebyśmy byli w strukturach Unii Europejskiej, no i stało się. Trzeba więc być w nich, to znaczy brać udział w takich sprawach jak wybór posłów do europarlamentu".

  Pytany o swoje przewidywania co do frekwencji wyborczej odpowiedział, że ma nadzieję, iż nie będzie źle. "Mam nadzieję, że pójdą Polacy świadomi do urn i bardzo bym tego chciał" - zaznaczył.

  Mazowiecki dodał, że po głosowaniu weźmie udział w mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich, z udziałem episkopatu Polski.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo