Wielkie bieganie w Busku

(ALI)
W biegu gimnazjalistek o puchar „Echa Dnia” górą buskie Słoneczko – wygrała Eliza Kucharska przed Klaudią Jałochą i Justyną Sztuk. A. Ligiecki
Setki zawodniczek i zawodników wzięły udział w rozegranym w niedzielę w Busku VIII Biegu Zdrojowym. Imprezie patronowało "Echo Dnia".

Rozpoczęli najmłodsi - przedszkolaki, a pierwszy wyścig wygrała sześciolatka Dominika Borycka z Krakowa. Potem były biegi uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, także osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Startowali młodzi lekkoatleci z różnych stron kraju, zacięta walka trwała od startu do mety.

"Echo Dnia" ufundowało nagrody dla najlepszych gimnazjalistek. W mocno obsadzonym biegu na 1000 metrów miejsca na podium zajęły zawodniczki buskiego Słoneczka - po pasjonującym finiszu wygrała Eliza Kucharska przed Klaudią Jałochą i Justyną Sztuk.

Zwieńczeniem niedzielnej imprezy był bieg główny (open), na dystansie 10 kilometrów dla mężczyzn i 6 kilometrów dla kobiet. W gronie ponad 70 zawodników najlepsi byli Ukraińcy - zwyciężył Sergij Rybak przed Mykolą Yokimczukiem. Wśród pań zwyciężyła Ukrainka Natalia Yakimowicz.