Jak walczyć o piękne ciało bez cellulitu? Sprawdź

  Jak walczyć o piękne ciało bez cellulitu? Sprawdź

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jak walczyć o piękne ciało bez cellulitu? Sprawdź
  Proces modelowania sylwetki czy pozbywania się niechcianego tłuszczyku, który pod skórą tworzy cellulit wymaga czasu. A przynajmniej kilku sesji profesjonalnych zabiegów kosmetyki estetycznej.
  Jak walczyć o piękne ciało bez cellulitu? Sprawdź
  - Do wyboru mamy ultradźwięki, masaże manualne, bezigłową mezoterapię oraz zabiegi lipodermology - doradza Jolanta Podsiadło, dyplomowana kosmetyczka ze Studia Kosmetyki Kompleksowej i Odnowy Biologicznej Sekret w Kielcach.

  - Żeby przygotować się do ciepłego sezonu panie już powinny rozpocząć walkę o smuklejsze, jędrniejsze i gładkie ciało bez cellulitu i zbędnych kilogramów - radzi kosmetyczka - Obok ćwiczeń i diety warto wypróbować nowoczesne sposoby jakie oferuje kosmetyka estetyczna.

  Jedną ze sprawdzonych metod są zabiegi lipodremologii, która uznawana jest za niezwykle skuteczną w likwidowaniu cellulitu oraz wyszczuplaniu i pojędrnianiu ciała. Masaż lipodermologii wykonywany jest podciśnieniowo, za pomocą specjalnych rolek. Działa na zasadzie zwijania i rozwijania zasysanego fałdu skórnego. Podczas wykonywanego masażu dodatkowo wywołujemy napięcie izometryczne mięśni, co pozwala w szybszym tempie spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg wskazany jest dla osób ze znacznym zasobem tkanki tłuszczowej oraz II i III stopniem cellulitu. Jest stosowany także u osób z luźną skórą, które wymagają wzmocnienia masy mięśniowej mięśni na przykład tzw: motylki na ramionach. Zabiegi lipodermologii przyspieszają przemianę materii i uaktywniają proces krążeniowo- limfatyczny. Metoda często stosowana jest w połączeniu z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, bowiem stosowana "przed" zmiękcza tkankę, ułatwiając przeprowadzanie innych zabiegów. Natomiast stosowana "po" zabiegach poprawia stan i wygląd skóry.

  Zabiegi masażu podciśnieniowego możemy śmiało łączyć z nowoczesną mezoterapią beizgłową, dzięki której podczas zabiegów na cellulit substancje aktywne mają szansę wnikać głęboko w skórę i tam zwalczać szpecącą przypadłość.

  - Można powiedzieć, że mezoterapia bezigłowa to system do zwalczania cellulitu i rozpuszczania tłuszczu. Wykorzystywane w tej metodzie krótkie impulsy elektryczne współdziałają z techniką laserową. Pomagają reaktywować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne, mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi. Każda sesja zabiegowa trwa około 30 minut. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów. Pierwsze wyraźne korzyści można zaobserwować już po 5 lub 6 sesjach, jakkolwiek zależy to od stopnia nasilenia cellulitu.

  - Kolejną metodą kosmetyki estetycznej przeciwdziałającej cellulitowi oraz odkładającemu się tu i ówdzie tłuszczykowi są ultradźwięki - doradza Jolanta Podsiadło - Zabieg ten wspomaga krążenie, poprawia metabolizm skóry. Przenika do głębokich warstw tkanek rozbijając komórki tłuszczowe i rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne. Usprawnia wymianę komórkową, dzięki czemu organizm lepiej przyswaja składniki odżywcze i pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii. Ultradźwięki umożliwiają wprowadzanie preparatów antycellulitowych w głębsze warstwy skóry.

  Wymieniając skuteczne metody modelowania sylwetki i pozbywanie się cellulitu nie sposób nie wymienić metody znanej od wieków. Chodzi oczywiście o profesjonalnie wykonany masaż manualny zwany drenażem limfatycznym. Manualny Drenaż Limfatyczny. Jest naturalnym i przyjaznym dla
  organizmu, a zarazem medycznym zabiegiem. W pierwszej części drenażu celem jest stymulacja mikrokrążenia i uelastycznienie tkanki łącznej, a przede wszystkim zmniejszenie obrzęków. Natomiast w otyłości lub lokalnym nadmiarze tkanki tłuszczowej, głównym celem jest rozbicie miejscowych zmian w postaci „złogów tłuszczowych i stymulacja nagromadzonej lokalnej tkanki tłuszczowej, najpierw pracując w celu jej rozbicia, potem jej stopniowego wyrównania a następnie zmniejszenia objętości.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry