Mężczyzna na topie

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wyszczuplające fasony, ciemne tonacje i wysoka jakość tkanin - to modne propozycje dla panów.
  Popularny „serek” to ponadczasowy fason męskiego dekoltu.

  Popularny „serek” to ponadczasowy fason męskiego dekoltu. ©D. Łukasik

  Męska moda ostatnich sezonów ma jedną, wiodącą ideę, która wciąż przyświecać będzie tej branży - relaksuje dotychczasowy styl formalny, dodaje mu nieco luzu i nowoczesności. Ten kompromis pomiędzy stylem biznesowym, a weekendowym projektanci nazwali casualem z wyższej półki.

  Oznacza to, ni mniej ni więcej, tylko styl codzienny, ale z wykorzystaniem elementów mody formalnej, perfekcyjnego krawiectwa, dobrych jakościowo tkanin i dyskretnej kolorystyki. Casual z wyższej półki to między innymi zapinane na dwa guziki męskie dopasowane do sylwetki garnitury. Wyszczuplające kroje tworzą modne sylwetki sezonu, choć obok nich, nieśmiało pojawiają się także bardziej swobodne i obszerne fasony na przykład spodni-dżinsów.
  Dyskrecja koloru i wysoka jakość to najważniejsze zasady dla wzorowania i kolorystyki tkanin męskich ubrań. Głębokie tonacje szarego i szaro-brązowego zmiękczają męską klasykę. Te wywodzące się z natury, szlachetne odcienie, stanowią spokojną alternatywę dla ostrzejszych i zdecydowanych tonacji czerni oraz antracytu. Nawet dżinsy nadal pozostają w modnych ciemnych tonacjach czerni, granatu i szarego. Koszule także nie wyłamują się z tych tendencji kolorystycznych. Zadziwiają nowymi monochromatycznymi zestawami "szary na szarym" - w tonacji od srebra do grafitu. Ciemne koszule stanowią w nowym trendzie ważny modny akcent, choć wcale nie wypierają klasycznych koszul białych. Barwnym akcentem na tle szarych garniturów i ciemnych koszul są też fioletowe czy czerwone, wąskie krawaty z jedwabiu.

  Po długim okresie uśpienia moda męska obudziła zapotrzebowanie na pojedyncze marynarki, które zyskują współczesne wcielenie. Pozornie nieskompletowane ze spodniami (w przeciwieństwie do garniturów), wygodne i przytulne kaszmirowe marynarki noszone są z pulowerem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo