Jakie cienie na powieki?

  /bas/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jakie cienie na powieki?

  ©Archiwum

  Odpowiedni makijaż oczu, zwłaszcza dobranie cienia do powiek, to połowa sukcesu dobrego wyglądu. Jak to zrobić? Czy cienie powinny być dopasowane raczej do tęczówki oka czy do ubioru?
  Jakie cienie na powieki?

  ©Archiwum

  Zawsze starajmy się wydobyć kolor tęczówki przez użycie kontrastowego do niej koloru cienia. Poza tym bardziej niż kolor ubrania, bierzmy pod uwagę swój charakter, temperament, okazję. Generalnie rzecz biorąc do oczu brązowych, piwnych, zielonych najlepsze będą cienie szare, fiolety, śliwki, róże, zimne niebieskości. Oczy zaś szare i niebieskie wyglądają najkorzystniej umalowane cieniami w kolorach brązowych, śliwkowych, oliwkowych, złotobeżowych, miedzianych.

  Pamiętajmy też, że oko pomalowane kolorem zbliżonym do koloru tęczówki wygląda na zmęczone, gdyż mamy wtedy do czynienia z efektem optycznego zaczerwienienia się białka. Kolor kontrastowy zaś sprawia, że białka wydają się bielsze, kolor tęczówki bardziej wyrazisty, a twarz dłużej zachowuje świeżość i wypoczęty wygląd.
  Są też kolory cieni, które pasują każdemu. Na przykład odcienie śliwkowe - to najbardziej uniwersalne kolory, pasujące praktycznie do każdego koloru tęczówki.
  W zależności od tego, czy jej kolor ma odcień chłodny czy ciepły, sięgamy po kontrastowy "temperaturowo" kolor śliwki (na przykład ciepły do oczu chłodnoniebieskich, szarych i chłodny do oczu brązowych, zielonych). Najbardziej uniwersalnym dopełnieniem zestawu cieni będzie jasny cień w kolorze ecru lub beżowo-różowym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry