W czasie akcji "Zmień się na zdrowie" schudł ponad 12...

  W czasie akcji "Zmień się na zdrowie" schudł ponad 12 kilogramów i chudnie nadal. Pan Artur opowiada o zmianach

  Iza BEDNARZ

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Artur Rola, uczestnik I edycji "Zmień się na zdrowie”

  Artur Rola, uczestnik I edycji "Zmień się na zdrowie” ©Ł. Zarzycki

  38-letni kielczanin, Artur Rola zaczął swoją przygodę z naszym programem "Zmień się na zdrowie" od wagi 113,4 kg. Jego problemy z nadwagą wynikały przede wszystkim z braku ruchu, bo wcześniej był bardzo aktywnym sportowo człowiekiem. W połowie akcji ważył już 106,2 kilograma, a na zakończenie 100,9 kg.
  Artur Rola, uczestnik I edycji "Zmień się na zdrowie”

  Artur Rola, uczestnik I edycji "Zmień się na zdrowie” ©Ł. Zarzycki


  II edycja "Zmień się na zdrowie"

  II edycja "Zmień się na zdrowie"


  6 listopada rozpoczynamy II edycję akcji "Zmień się na zdrowie", autorskiego programu przygotowanego przez dr Katarzynę Krekorę - Wollny, we współpracy z dietetykiem Beatą Bartosz, instruktorem fitness Olgą Chaińską oraz wizażystką Agnieszką Kaczmarczyk i fryzjerem Marcinem Kwiecińskim. Podobnie jak w pierwszej edycji program obejmujący bezpłatne odchudzanie, upiększanie i zmianę stylu życia pięciu ochotników potrwa około 100 dni. Będziemy na bieżąco relacjonować ich postępy a także zamieszczać porady specjalistów - ekspertów programu "Zmień się na Zdrowie" na stronie WWW.ECHODNIA.EU/ZMIENSIENAZDROWIE oraz w dodatkach "Nasz Styl" i "Zdrowie i Uroda". Nasza akcja zostanie rozszerzona w tej edycji dodatkowo o program "Zdrowa szkoła", do którego zaprosimy jedną klasę gimnazjum. Uczniowie, którzy zdecydują się na udział, pokażą wszystkim swoim koleżankom i kolegom jak należy zdrowo żyć.  Zeszczuplał o 12,5 kg.
  Stracił 7,6 proc. tkanki tłuszczowej, a zbudował o 2,3 proc. więcej tkanki mięśniowej. Jego BMI spadł z 36 do 30, a bardzo wysoki poziom trójglicerydów - tłuszczów powodujących ryzyko zawałów i udarów zmniejszył się do dolnej granicy normy samą tylko dietą i ćwiczeniami.

  Artur Rola podkreśla, że nadal trzyma się rytmu pięciu posiłków dziennie. - Rano jem najczęściej płatki śniadaniowe z jogurtem, zabieram do pracy drugie śniadanie, a na obiad zazwyczaj jest chude gotowane lub pieczone mięso - mówi. W jego kuchni na stałe znalazł się garnek do gotowania na parze, w którym przyrządzane są posiłki. W weekendy pozwala sobie na dietetyczny omlet na śniadanie.

  Uczestnik pierwszej edycji naszej akcji "Zmień się na zdrowie" nadal aktywnie ćwiczy i chudnie. Raz w tygodniu biega na fitness, oprócz tego trzy razy w tygodniu ćwiczy w domu, razem ze swoimi synami, 6 - i 3 - letnim, którzy bardzo mu kibicują i pilnują, żeby tato nie opuścił się w ćwiczeniach. Schudł jeszcze poniżej 100 kg. - Często synowie ćwiczą razem ze mną, na przykład sadzam sobie młodszego na ramionach i ćwiczę z nim jak ze sztangą - mówi pan Artur. Przyznaje, że podczas wakacyjnego urlopu, który spędził na wczasach nad morzem bardzo brakowało mu intensywnego ruchu. - W przyszłym roku zaplanujemy aktywny wypoczynek - deklaruje. Chciałby zabrać rodzinę na spływ kajakowy lub górską wędrówkę.
  Podkreśla, że ogromną radość sprawiają mu codzienne wyczyny jak wchodzenie na wysokie piętro bez zadyszki, dobiegnięcie do uciekającego autobusu. - Przed programem był z tym duży problem - przyznaje.


  Chcesz schudnąć - wyślij do nas ankietę
  Już od dziś na stronie WWW.ECHODNIA.EU/ZMIENSIENAZDROWIE dostępna jest ankieta II edycji akcji "Zmień się na zdrowie". Będziemy publikować ją także w papierowych dodatkach "Echa Dnia": "Zdrowie i Uroda" oraz "Nasz Styl". Uczestnikiem programu może zostać każda osoba pełnoletnia, z dobrym stanem zdrowia, która bardzo dokładnie i rzetelnie wypełni naszą ankietę, dołączy do niej aktualne zdjęcie całej sylwetki, a następnie w zaklejonej kopercie dostarczy osobiście lub wyśle pocztą na adresy redakcji "Echa Dnia" w Kielcach (25 -520 Kielce, ul. Targowa 18). Uwaga! Ankiety muszą dotrzeć do naszej redakcji do 20 października. Wystarczy wypełnić tylko jedną ankietę. Spośród nadesłanych ankiet eksperci programu "Zmień się na zdrowie" wybiorą pięć osób, które ich zdaniem najbardziej potrzebują zmiany swojego stylu życia i image. W piątek, 6 listopada, tuż przed rozpoczęciem kuracji zaprezentujemy ich sylwetki i zdjęcia. /IB/

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo