Ćwicz dużo, a nie będziesz głodna

  Ćwicz dużo, a nie będziesz głodna

  Ciekawostki.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ćwicz dużo, a nie będziesz głodna
  Energiczny 1-godzinny trening na ruchomej bieżni hamuje uczucie głodu, gdyż wpływa na wydzielanie hormonów regulujących apetyt - zaobserwowali naukowcy brytyjscy.
  Ćwicz dużo, a nie będziesz głodna
  Jak napisali w swojej pracy na łamach pisma "American Journal of Physiology-Regulatory, Integrative and Comparative Physiology", ćwiczenia wytrzymałościowe, takie jak podnoszenie ciężarów, są mniej skuteczne w hamowaniu apetytu.

  Biorący udział w badaniach David J. Stensel z brytyjskiego Loughborough University ocenia, że tego typu badania mogą pomóc lepiej wykorzystać ćwiczenia fizyczne do kontrolowania masy ciała.

  Obecnie znanych jest wiele hormonów regulujących nasz apetyt, ale naukowcy brytyjscy skupili się w swoich badaniach na dwóch z nich - grelinie oraz peptydzie YY. Grelina wydzielana przez komórki żołądka jest jedynym znanym hormonem pobudzającym apetyt, natomiast produkowany w jelitach peptyd YY - hamuje nasze uczucie głodu.


  W doświadczeniu podzielonym na trzy 8-godzinne sesje wzięło udział 11 studentów płci męskiej. W czasie jednej z nich badani biegli przez 60 minut na ruchomej bieżni, a następnie przez 7 godzin odpoczywali. Podczas drugiej sesji studenci przez 90 minut podnosili ciężary, po czym odpoczywali przez 6,5 godziny. W sesji trzeciej nie wykonywano żadnych ćwiczeń. Pacjentów poproszono o wypełnienie ankiet i ocenienie, jak głodni czuli się na różnych etapach badania.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo