Chrom może wspomóc

  Beata Alukiewicz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Chrom może wspomóc
  Pomocnym w odchudzaniu jest chrom. Przede wszystkim pamiętać jednak należy, że jest to pierwiastek nie tylko dla odchudzających.
  Chrom może wspomóc
  Chrom stanowi bowiem niezbędny mikroelement w diecie, jego brak może doprowadzić do cukrzycy, wysokiego poziomu złego cholesterolu oraz chorób serca. Brak chromu zmniejsza poziom wychwytywania tłuszczów przez wątrobę. Bez chromu nie może odbyć się proces spalania węglowowodanów. Chrom stabilizuje gospodarkę energetyczną przez co między innymi opóźnia procesy starzenia się.
  Dzięki temu, że chrom generalnie wspomaga przemianę materii, jest szczególnie przydatny podczas kuracji odchudzającej.
  Pierwiastek ten hamuje łaknienie, przez co wpływa na zmniejszenie ilości zjadanych pokarmów, zwłaszcza słodyczy: skutecznie łagodzi objawy spadku stężenia glukozy we krwi, któremu, oprócz innych objawów, towarzyszą napady wilczego głodu.
  Dotykają one nie tylko osób chorych na cukrzycę, ale także ludzi zdrowych, zwłaszcza odchudzających się. Zażywanie chromu skutecznie reguluje poziom cukru we krwi. Dzięki temu znika chęć podjadania między posiłkami. Jest to istotne zwłaszcza przy obecnym modelu żywienia, gdy większość pokarmów jest wysoko przetworzona, a więc uboga w ten pierwiastek.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo