AZS KSZO przegrywa z Silesią w Mysłowicach

TeZ
Nie udał się rewanż podopiecznym trenera Romana Murdzy za porażkę na własnym parkiecie. Silesia ponownie wygrała 3:0 i pewnie rozstrzygnęła rywalizację o czwarte miejsce w lidze.

Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów - AZS KSZO Ostrowiec 3:0 (27:25, 25:21, 25:21)

AZS KSZO: Staniucha, Gawron, Kosiorowska, Król, Związek, Seta, Soja na libero oraz Nadziałek, Kijakova

Nasze akademiczki rozpoczęły obiecująco. W pierwszej partii walczyły punkt za punkt i miały dwie piłki setowe przy stanie 24:23 i 25:24, ale w decydującym momencie szczęście uśmiechnęło się do gospodyń. Do piłki, która przewinęła się po siatce, rzuciły się ofiarnie Agnieszka Seta i Małgosia Soja. Piłkę podbiły ale wystawa trafiła w miejsce, gdzie interweniującej w obronie skrzydłowej jeszcze nie było. Rywalki skorzystały z okazji i rozstrzygnęły zaciętego seta na swoją korzyść. W drugim wyrównana walka trwała do stanu 8:8. Potem na zagrywce stanęła Ksymena Wysocka, rywalki zdobyły siedem kolejnych punktów i seta już nie oddały. Nasze akademiczki podjęły walkę także i w trzecim secie, w którym prowadziły 21:19. Przydarzyły im się jednak proste błędy i tracąc sześć kolejnych punktów przegrały ostatnią partię i wszystkie punkty zostawiły w Mysłowicach. Miejscowe przeważały we wszystkich elementach a do tego miały naprawdę mnóstwo szczęścia, a to przecież sprzyja lepszym.