Bardzo dobry występ łucznika ze Staszowa Ireneusza Kapusty na mistrzostwach Polski

PK
Na zdjęciu: Ireneusz Kapusta pierwszy z lewej.
Łucznik ze Staszowa, Ireneusz Kapusta, w ostatni weekend z powodzeniem wystartował w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się na torach w Legnicy.

Nasz niepełnosprawny łucznik od wielu lat reprezentuje barwy Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Start w Kielcach. Jako zawodnik Startu wziął też udział w legnickich mistrzostwach.

I spisał się świetnie - w końcowej klasyfikacji zajął wysokie, szóste miejsce, zdobył też tak zwany „mały medal”, srebrny, za strzelania na dystansie 90 metrów - uzyskał 298 punktów. Na 70 metrów Kapusta wystrzelał 297 punktów, na 50 metrów - 319, a na 30 metrów - 327. W kwalifikacjach staszowianin uplasował się na dziesiątym miejscu.

W pierwszej rundzie finałów zawodnik Startu miał wolne przejście, w drugiej pokonał Arkadiusza Gacę (BKS Bydgoszcz) 6:0, w 1/8 Marka Szafrana (Społem Łódź) 6:2, a w spotkaniu o wejście do strefy medalowej nie sprostał Michałowi Basiurze (Społem Łódź), przegrywając 2:6. Został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Inny łucznik Startu, Łukasz Ciszek, zajął 33. miejsce.

Świętokrzyscy łucznicy przywieźli z Legnicy jeszcze dwa medale - „duży” brązowy zdobyła w turnieju mikstów para Stelli Kielce Aleksandra Baran i Mateusz Bucki, ten drugi zawodnik zdobył też „mały” brązowy medal za trzecie miejsce w strzelaniach na dystansie 50 metrów.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE