Teresa Werner zaśpiewa w Jędrzejowie

  Teresa Werner zaśpiewa w Jędrzejowie

  Anna Bilska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Teresa Werner zaśpiewa w Jędrzejowie
  Teresa Werner wystąpi w sobotę 18 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Początek koncertu o godzinie 15.30. Bilety dostępne w kasach Centrum Kultury.
  Teresa Werner zaśpiewa w Jędrzejowie
  Piosenkarka pochodzi z Nakła Śląskiego. Pojawiała się na scenach największych teatrów świata, jak Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. Zadebiutowała w wieku 16 lat w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym była najdłużej występującą wokalistką.

  W 1991 reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, który wygrała.
  Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, wydając singiel „Miłość jest piękna” . Wkrótce ukazał się pierwszy album artystki, „Spełnić marzenia”, który uzyskał status złotej płyty. Przeboje w jej wykonaniu „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” czy „Kocham swoje morze” są uwielbiane przez fanów.

  W lipcu 2013 Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu przynała jej tytuł doktora honoris causa. W tym samym roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo