Świat gra w BuskupZdroju Chopina. Start: 18 lipca

  Świat gra w BuskupZdroju Chopina. Start: 18 lipca

  ALI

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Świat gra w BuskupZdroju Chopina. Start: 18 lipca
  Znamy oficjalny program 24. Międzynarodowego Festiwalu „Lato z Chopinem” imienia Barbary Hesse-Bukowskiej w Busku-Zdroju. Ta najstarsza, najbardziej prestiżowa impreza pianistyczna w regionie świętokrzyskim rozpocznie się 18 lipca, a wystąpią artyści z różnych kontynentów.
  Świat gra w BuskupZdroju Chopina. Start: 18 lipca
  Festiwal ma atrakcyjną obsadę. W sali koncertowej Marconiego zagrają pianiści, między innymi z Chin, Tajwanu, Malezji, Singapuru, Rosji, Włoch, Polski i Stanów Zjednoczonych.
  Koncert inauguracyjny - 18 lipca, o godzinie 19. Wystąpią: Zixi Chen z Chin oraz Joanna Różewska jako gwiazda wieczoru. 19 lipca, w roli gwiazdy - Sviese Cepliauskaite. Rekordzistka z Litwy zagra w Lecie z Chopinem... już po raz 23.

  Dyrektor artystyczny festiwalu Krystian Tkaczewski zaprezentuje się buskiej publiczności w recitalu mistrzowskim, 23 lipca. Jako gwiazdy wystąpią także: Shoko Kusuhara z Japonii, Hsi-Yun Wu z Tajwanu, Ivan Gusev z Rosji.
  Imponująco przedstawia się lista wykonawców, którzy zagrają w Busku-Zdroju w koncertowym cyklu Talenty Światowej Pianistyki oraz dwóch maratonach pianistycznych. Są wśród nich artyści: z Chin, Rumunii, Włoch, Tajwanu, Niemiec, Stanów Zjednoczonych.
  24. Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem” będzie trwał dziesięć dni. Zakończy się w piątek, 27 lipca, koncertem finałowym w Marconim

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo