Minimalna porażka piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie na boisku lidera pierwszej ligi, AZS AWF Biała Podlaska

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS AWF Biała Podlaska wygrał z KSSPR Końskie.

AZS AWF Biała Podlaska - KSSPR Końskie 29:28 (16:15)

KSSPR: Wnuk - M. Napierała 1, Woś 1, Jakubowski 3, Maleszak 1, Pilarski 1, Telka, Mastalerz 4, Janus 3, T. Napierała 6 (3), Gasin 8.

Konecczanie, którzy tydzień temu zebrali cięgi za kompromitującą porażkę w Chrzanowie (do przerwy zdobyli wtedy zaledwie trzy gole), tym razem mocno się zmobilizowali na mecz z liderem i byli o włos od sporej niespodzianki. Mimo że zagrali w jeszcze bardziej osłabionym składzie, niż w poprzednim pojedynku - bez Krzysztofa Słonickiego, Sebastiana Smołucha, Daniela Szota, Bartosza Sękowskiego i Przemysława Matyjasika. tym razem pokazali się z bardzo dobrej strony.

Spotkanie od początku było zacięte. W pierwszej fazie meczu prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk i żadna z drużyn nie potrafiła wyrobić sobie wyższej, niż jednobramkowa przewagi. Pierwsi uczynili to akademicy w 25 minucie - wygrywali 13:10. Ale już w 37 minucie, po golu Tomasza Napierały, był remis 17:17. I znów kibice oglądali zaciętą grę i zmieniających się prowadzących. W 55 minucie gospodarze przegrywali 26:27, po trzech golach KSSPR z rzędu. Jednak od remisu 27:27 AZS AWF zdobył dwa gole. Goście odpowiedzieli golem skutecznego (8 bramek) Piotra Gasina, ale na doprowadzenie do remisu i rzutów karnych zabrakło już czasu.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

Handball Echo Dnia

System VAR oficjalnie zatwierdzony przez FIFA. Infantino: Będziemy mieli pierwsze mistrzostwa świata z tą technologią