Rockowa fala popłynie w klubie Perspektywy

  Rockowa fala popłynie w klubie Perspektywy

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rockowa fala popłynie w klubie Perspektywy

  ©archiwum

  Kielecki zespół rockowy Wave, wystąpi w piątek, 8 grudnia w klubie „Perspektywy” w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  Rockowa fala popłynie w klubie Perspektywy

  ©archiwum

  Grupę Wave tworzą Grzesiek Opałko (gitara/wokal), Marcin Wrona (gitara/wokal), Artur Ramiączek (perkusja), Wojtek Lisowicz (klawisze/wokal), Krzysiek Tomczyk (bas). To projekt muzyczny powstały w Kielcach, poruszający się w nurcie rocka alternatywnego z elementami rocka psychodelicznego i rocka progresywnego.

  – Muzyka jest naszą pasją i z wielką radością kroczymy drogą zaczynającą się od jej słuchania, poprzez odtwarzanie aż do samodzielnego tworzenia- mówią o sobie muzycy.
  Pięć osób – pięć historii i często bardzo różne inspiracje, które tworzą swoistą mieszankę i są fundamentem, na którym opiera się Wave. Czerpiemy ze źródeł, jakimi były rozkwit muzyki rockowej na przełomie lat 60’ i 70’, późniejsze pojawienie się punk rocka, nowa fala w latach 80’ oraz mocniejsze grunge’owe uderzenie zza oceanu na początku lat 90’. To wszystko filtrujemy przez własną wrażliwość i staramy się odkrywać nowe muzyczne rejony łącząc dźwięki z nurtującymi nas pytaniami natury egzystencjalnej, których wyrazem są teksty naszych utworów. W obecnym składzie gramy od maja 2015 roku.

  Na repertuar Wave składają się piosenki zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Teksty zaś, których autorami jest duet wokalistów traktują o kondycji ludzkiej egzystencji. Nawiązania do filozofii i dosyć doniosłą formę wypowiedzi formacja czerpie z życiowych doświadczeń.

  Muzycy są obecnie na finiszu przygotowywania swej debiutanckiej płyty, która winna ujrzeć światło dzienne już na początku nowego roku.

  Koncert w ostrowieckim klubie rozpocznie się o godzinie 20. Bilety w cenie 10 złotych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo