Zdyskwalifikowana Kołeczek, Polska druga

(KAR)
Karolina Kołeczek została zdyskwalifikowana w finale.
Karolina Kołeczek została zdyskwalifikowana w finale. archiwum prywatne/Facebook
Sandomierzanka Karolina Kołeczek została zdyskwalifikowana w biegu na 100 metrów przez płotki podczas drużynowych mistrzostwach Europy. Polska zajęła drugie miejsce.

#TOP Sportowy24 - internetowe hity minionego tygodnia

Reprezentantka Wisły Junior Sandomierz Karolina Kołeczek znalazła się w reprezentacji Polski na rozgrywanych w francuskim Lille drużynowych mistrzostwach Europy. Płotkarka z Sandomierza wywalczyła awans do finału podczas piątkowych eliminacji. Była druga w swojej serii uzyskując wynik 13.17 sekund. Przegrała jedynie z medalistką mistrzostw świata i Europy Białorusinką Aliną Tałaj.

Niestety, niedzielny finał nie był udany dla Karoliny Kołeczek. Została ona zdyskwalifikowana w finałowym biegu na 100 metrów przez płotki kobiet. Sędziowie uznali, że sandomierzanka popełniła falstart przy starcie. Mimo protestów arbitrzy podtrzymali swoją decyzję.

Reprezentacja Polski w mistrzostwach zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z Niemcami. Na trzeciej pozycji uplasowała się Francja.