Suchedniowianki w formie! Zdobyły cztery medale na Słowacji

Piotr Stańczak
Wiktoria Dąbczyńska (druga z prawej) przywiozła z mistrzostw Słowacji dwa medale, Zuzanna Glijer (druga z lewej) zdobyła jeden.
Cztery medale wywalczyły reprezentantki Orlicza Suchedniów w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Juniorów, które odbyły się w miniony weekend w Trenczynie.

Wszystkie krążki nasze zawodniczki zdobyły w kategorii wiekowej do lat 19. Swoją wysoką formę potwierdziła Wiktoria Dąbczyńska. Suchedniowianka sięgnęła po złoty medal w deblu, w którym rywalizowała wspólnie ze swoją koleżanką z reprezentacji Polski juniorek - Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa). Drugie miejsce i srebrny medal w deblu przypadł z kolei innej suchedniowskiej badmintonistce - Zuzannie Glijer. Wicemistrzostwo kraju naszych południowych sąsiadów wywalczyła w parze z Magdaleną Świerczyńską (UKS Baranowo). Wiktoria Dąbczyńska oraz jej klubowa i zarazem reprezentacyjna koleżanka Izabela Pajek stanęły także na najniższym stopniu podium w mikstach. Pierwsza z wymienionych grała w duecie z Robertem Cybulskim (Lednik Miastko), natomiast druga walczyła wspólnie z Radosławem Wróblem (Vol-Trick Kępno). W sumie nasza juniorska reprezentacja zdobyła na słowackich kortach dziesięć medali (w trzech kategoriach wiekowych: U-19, U-17 i U-15). Trenerami biało-czerwonych są: Paweł Lenkiewicz, Robert Kowalczyk oraz Damian Plawecki.

Warto dodać, że tydzień wcześniej nasze zawodniczki - Wiktoria oraz Izabela - przywiozły w sumie trzy medale z innej międzynarodowej imprezy - otwartych mistrzostw Czech. Suchedniowscy badmintoniści mają bardzo pracowity okres mikołajkowo-świąteczny.

- W ten weekend (2-4 grudnia) jedziemy na Międzynarodowy Festiwal Badmintona w Warszawie, natomiast dwa tygodnie później (16-18.12 - przyp. PST) będziemy broniły w Białymstoku tytułu drużynowych mistrzyń Polski - zapowiada starty trenerka suchedniowskiego Orlicza Aleksandra Dąbczyńska.