Bramkarz Nidy Oksa obronił dwa karne. Gród Ćmińsk drugi raz przegrał, ale utrzymał lidera. Grała okręgówka. 6-7.11.2021. Wyniki i tabela

pk
Damian Wiśniewski
W weekend 6-7.11.2021 grała świętokrzyska, piłkarska klasa okręgowa. 18-letni bramkarz Nidy Oksa, Sebastian Ostrowski, w drugiej połowie wyjazdowego meczu z Piastem Stopnica obronił dwa karne, dzięki czemu jego drużyna wygrała i zakończyła serię porażek na sześciu. W meczu na szczycie Stal Kunów pokonała lidera, Gród Ćmińsk (to dopiero druga porażka tej drużyny w sezonie), a szansy wyjścia na pierwsze miejsce nie wykorzystał Naprzód Jędrzejów, który przegrał u siebie z Orlętami Kielce.

Sobota:

Świt Ćmielów - Zenit Chmielnik 1:2 (1:1),Patryk Nowak 30 - Michał Gąsior 40, Marcin Piotrowski 50.
Zenit: Matałowski - Stępień (68. Rogala), Płusa, Cielibała, Markowicz - Osman, Ślusarczyk, Grudzień, Gubała - Piotrowski Gąsior.

Wicher Miedziana Góra - Hetman Włoszczowa 1:0 (0:0), Grzegorz Pacholczak 47 z karnego.
Wicher: Markowicz - Wawer (67. Matachowski), Tacij, Bujak, Surowiec - Niewczas, Szymkiewicz, Kawecki, Kosiński (70. Czarnowski) - Tekiel (85. Mazur), Paczolczak (85. Sobczyk).

Ósmy mecz z rzędu piłkarzy z Miedzianej Góry bez porażki. - Byliśmy super taktycznie przygotowani na mecz z mocną i wybieganą drużyną Hetmana. Nasi piłkarze wypełnili wszystkie założenia taktyczne. Spotkanie było wyrównane mecz, Hetman też miał kilka sytuacji, ale to był mecz z rodzaju "kto trafi, ten wygrywa". W 47 minucie obrońca gości kopnął w głowę Jakuba Kosińskiego, a karnego wykorzystał Grzegorz Pacholczak - mówił kierownik drużyny Wichra, Janusz Ślewa.

Unia Sędziszów - Piaskowianka Piaski 4:2 (1:1), Piotr Kasza 10, Kamil Bratek 74, 90+3, Karol Żebrowski 87 - Rafał Krzysztofik 34, 51.

Niedziela:

Piast Stopnica - Nida Oksa 0:2 (0:2), Andrzej Kusaj 20, 45+1 z karnego.

Seria porażek drużyny z Oksy zakończona na sześciu. I to na boisku drużyny, która ostatnio ogrywała nawet drużyny wyżej notowane, wynik jest więc sporą niespodzianką.

- Pierwsza połowa była wyrównana, obie drużyny miały sytuacje podbramkowe, my wykorzystaliśmy dwie swoje. Po przerwie Piast miał przewagę, robił dużo zamieszania pod naszą bramką, miał dużo stałych fragmentów. Prowadzenie utrzymaliśmy dzięki naszemu 18-letniemu bramkarzowi, Sebastianowi Ostrowskiemu, który obronił między innymi dwa rzuty karne - mówił trener Nidy, Karol Lichosik.

Bucovia Bukowa - OKS Opatów 2:1 (1:1), Paweł Bąk 33, Radosław Bała 47 - Szczepan Dziewięcki 27 z karnego.
W 27 minucie bramkarz Bucovii sfaulował będącego z nim pozycji sam na sam Łukasza Orłowskiego i prowadzenie gościom dał z rzutu karnego Szczepan Dziewięcki. Szybko wyrównał po solowej akcji i minięciu czterech zawodników OKS Paweł Bąk. Tuż po przerwie Bucovię wyprowadził na prowadzenie Radosław Bała, który wykorzystał wrzutkę w pole karne.

- Powinniśmy ten mecz wygrać, bo stworzyliśmy więcej sytuacji, po dwa razy nasi piłkarze trafiali w poprzeczkę i słupki. Gospodarze nastawieni byli na kontrę - mówił kierownik drużyny gości, Maciej Zygadło.

Stal Kunów - Gród Ćmińsk 2:0 (0:0), Sebastian Dębniak 60, Marcin Dynarek 75.
Pierwsza połowa meczu na szczycie była wyrównana, obie drużyny starały się pilnować w obronie. Gospodarze mieli w tej części gry karnego, ale obronił go bramkarz gości. - W drugiej połowie zdobyliśmy w końcu gola i przeciwnik musiał się otworzyć. W konsekwencji tego mieliśmy więcej sytuacji i zdobyłem gola na 2:0. Mecz był naprawdę ciężki - mówił grający trener Stali, Marcin Dynarek.

Sparta Dwikozy - GKS Górno 0:2 (0:0), Damian Piwowarczyk 69, Robert Radek 71.

Naprzód Jędrzejów - Orlęta Kielce 1:2 (0:1), Łukasz Mika 90+5 - Tomasz Gaj 26, Bartłomiej Kołomański 87.
Pierwsza połowa pod dyktando Orląt, Naprzód nie zagroził bramce rywala. Druga była bardziej wyrównana, bramki padły dopiero w jej końcówce.

1. Gród Ćmińsk 13 29 34-8
2. Stal Kunów 13 28 38-17
3. Naprzód Jędrzejów 13 28 34-17
4. Unia Sędziszów 13 25 19-12
5. Góral Górno 13 24 24-10
6. Orlęta Kielce 13 22 27-15
7. Hetman Włoszczowa 13 19 25-18
8. Wicher Miedziana Góra 13 19 27-25