Chemar Rurociągi Okręgowy Puchar Polski. Derby powiatu jędrzejowskiego dla Naprzodu, Pogrom Wisły w meczu z Czarnymi. Wyniki i relacje

Bartosz Wartałowicz
Hetman Włoszczowa pokonał po rzutach karnych Neptun Końskie. Zobacz również wyniki innych meczów Hetman Włoszczowa
4 października została rozegrana czwarta runda Chemar Rurociągi Okręgowego Pucharu Polski. Najwyższą wygraną zanotowali Czarni Połaniec, którzy na wyjeździe pokonali aż 9:0 Wisłę Sandomierz. Ciekawie było również w innych spotkaniach. Dwa mecze: Nida Oksa - GKS Zio-Max Nowiny i Stal Kunów - Star Starachowice zostaną rozegrane 11 października. Śledź wyniki spotkań.

Gra Chemar Rurociągi Okręgowy Puchar Polski. Wisła Sandomierz przegrała z Czarnymi Połaniec. Śledź wyniki i relacje z pucharowych spotkań

Zobacz zdjęcia

Nida Pińczów - Korona II Kielce 0:4
Bramki: Hubert Szulc 2x, Kacper Kucharczyk, Piotr Wójcik.

Rezerwy Korony Kielce nie dały szans rywalowi z klasy okręgowej i to zespół pod wodzą Marka Mierzwy zagra w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

Góral Górno - Łysica Bodzentyn 0:6 (0:4)
Bramki: Dominik Chrzanowski 3, Szymon Czerwiak 20, 36, Michał Mikosa 28, Rafał Kujawa 60, Kacper Tumulec 71.
Łysica: (pierwszy skład) Dymanowski - Tumulec, Czerwiak, Boksiński, Kaczmarek - Szydłowski, Chrzanowski, Hajduk, Mikosa - Teryjanik - Kujawa.

Orlicz Suchedniów - Spartakus Daleszyce 2:3 (1:1)
Bramki: Patryk Zygmunt 37, Damian Salwa 75 - Stanisław Mokrosnop 30, Tomasz Broniś 78, Patryk Hernik 87.

Po bardzo zaciętym pojedynku, awans wywalczył sobie Spartakus Daleszyce. O awansie zespołu Janusza Cieślaka zadecydował gol Patryka Hernika w samej końcówce spotkania.

Zenit Chmielnik - Moravia Anna-Bud Morawica 0:3 (0:0)
Bramki: Oliwier Łączkowski, Michał Zawadzki, Patryk Turlej.

Zobacz transmisję na żywo

Naprzód Jędrzejów - Wierna Małogoszcz 4:1 (2:1)
Bramki: Łukasz Gądek, Alan Piskorz, Aleksander Maludziński, Arkadiusz Przeździk - Bartosz Kuzincow.
Wierna: Frączek - Molenda, Kuzincow, Serek (46. Malinowski), Łata -Klapa (46 Wroński), Porzuczek (60 Rejowski), Karbownik (60 Soboń)- Ginter, Bała (60. Stojko) , Szymański,

Na pewno cieszymy się z wygranej i awansu do kolejnej rundy. Nie mogliśmy liczyć na wszystkich zawodników z podstawowego składu, ale daliśmy szansę zmiennikom, którzy zagrali bardzo dobrze. W pierwszej połowie zagraliśmy dobre zawody, a w drugiej wykorzystaliśmy dwie stworzone sytuacje i zamknęliśmy mecz

- powiedział Paweł Wijas, trener Naprzodu.

Rywal był w tym dniu lepszy, wygrał zasłużenie, a na kolejną przygodę z Pucharem Polski będziemy musieli poczekać rok. Chciałbym wyróżnić Szczepana Krzeszowskiego, którego wprowadzałem do seniorskiej piłki. Był dziś najlepszy na boisku

- powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Piaskowianka Piaski - Orlęta Kielce 1:3 (1:2)
Bramki: Rafał Krzysztofik - Patryk Zawierucha, Michał Gajos, Kacper Śliwa.
Orlęta: Zacharski - Grzesiak (60 Solnica), Zawierucha, Susło, Węgliński - M.Gajos, Walkowiak (46 Łokieć), W. Gajos, Szczepański (62 Gaj) - Olearczyk (60 Pryjmak), Poński (46 Śliwa)

Mecz się źle dla nas ułożył, bo straciliśmy bramkę, ale Piaskowianka grała w osłabieniu, po faulu na Piotrze Pońskim, a nam udało się zdobyć dwa gole. W drugiej połowie w krótkim czasie straciliśmy dwóch zawodników - z boiska wyrzuceni zostali Michał i Wojtek Gajosowie, ale nie wpłynęło to znacząco na przebieg meczu, bo wynik ustalił w końcówce Kacper Śliwa

- powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt.

Sparta Kazimierza Wielka - AKS Busko-Zdrój 2:2 (2:2) - Sparta Kazimierza Wielka wygrała 6:5 w rzutach karnych
Bramki: Mateusz Kądzielski 6, Krystian Kądzielski 37 - Kamil Skiba, Michał Bogacki

Liczyliśmy, że Busko zagra otwartą piłkę i tak się stało. W drugiej połowie byliśmy lepszym zespołem i mogliśmy ten mecz zamknąć, ale nie wykorzystywaliśmy naszych okazji. Była to udana przeprawa, przed ligowym meczem z Piaskowianką

- powiedział trener Sparty, Kamil Mach.

GKS Rudki - Korona III Kielce 2:1 (1:0)
Bramki: Mychajło Łyczak 22, Jakub Stachura 80 - Marcel Łukawski 64
GKS: Sitek - Kudzia, Baka, Stefański, Kowalski - Małaczek (65. Stachura), Bednarski, Halik (87. Czerwiński) - Łyczak (60. Zębala) , Anduła (46. Smoliński), Gąsior (60. Matysek).

Puchar traktujemy jako możliwość pogrania zawodnikom, którzy tych minut mamy troszkę mniej, daliśmy też szansę juniorom. Cieszymy się jednak, że przeszliśmy dalej i że obyło się bez kontuzji

- powiedział trener GKS Rudki, Paweł Jaworek.

Świt Ćmielów - Alit Ożarów 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Wódz 77

Zespół z Ćmielowa zagrał dobre zawody, choć mieliśmy swoje sytuacje i mogliśmy wygrać wyżej. Dopiero w końcówce spotkania po akcji Bełczowskiego i Kuby Wodza zdobyliśmy bramkę, ale wyglądało to naprawdę dobrze

- skomentował trener Alitu, Paweł Rybus.

Hetman Włoszczowa - Neptun Końskie 1:1 (0:1) - Hetman wygrał 4:2 w rzutach karnych
Bramki: Bartosz Machnik 90 - Jakub Banasik 44 z karnego

Gospodarze przegrywali do 90 minuty, ale w grze zespół Mariusza Kośmidera utrzymał Bartosz Machnik, który zdobył wyrównującego gola i doprowadził do dogrywki. W dodatkowych 30 minutach bramki nie padły, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, w których lepsi byli zawodnicy Hetmana.

Wisła Sandomierz - Czarni Połaniec 0:9
Bramki: Mateusz Załucki, Oskar Łąk 2x, Kacper Łebek, Konrad Guca, Adrian Gębalski, Tomasz Mucha, Maciej Żądło, Mateusz Chmielowiec.

Nasze zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment. Zrobiłem 6 zmian, w przerwie kolejne 3, bo chciałem dać pograć zawodnikom, którzy mieli mniej minut ostatnio. Mecz bez historii

- powiedział Michał Szymczak, trener Czarnych.

Pogoń Staszów - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (0:2)
Bramki: Michał Nawrot z karnego 20, Jarosław Lis 31, Patryk Domagała 82

ŁKS Górnik Łagów - Klimontowianka Klimontów 2:3 (1:0)
Bramki: Kamil Wochniak 8 samobójcza, Bartosz Wiecha 86 z karnego - Marcin Chmiel 58, 61, 76

Bohaterem spotkania został Marcin Chmiel. Napastnik Klimontowianki odwrócił niekorzystny wynik i zdobył 3 bramki, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Partyzant Radoszyce - Granat Skarżysko-Kamienna - mecz odwołany, Partyzant Radoszyce wycofał się z rozgrywek.

Nida Oksa - GKS Zio-Max Nowiny - 11 października, godzina 15:30
Stal Kunów - Star Starachowice - 11 października, godzina 15:00