Czesi z Mirca zakończyli zmagania w fazie grupowej MiniEuro 2017

KAR
Fragment spotkania pomiędzy Niemcami z Krasocina, a Czechami z Mirca. Z prawej Sebastian Stępień z Mirca Sławomir Stachura
Dobiegła końca rywalizacja w fazie grupowej turnieju dla gimnazjalistów MiniEuro 2017.

W poniedziałek, reprezentacja szkoły z Mirca, która w rozgrywkach występuje, jako Czechy, rozegrała w podkieleckim Ćmińsku pierwszy mecz. Nasza drużyna uległa Niemcom z Krasocina 0:5. Do przerwy przegrywała 0:2.

Podczas spotkania wspaniale zaprezentowali się kibice Czech, którzy w kilkunastoosobowej grupie przez 60 minut spotkania dopingowali swoją drużynę. Niestety ich wsparcie nie pomogło w zwycięstwie w tej konfrontacji.

W czwartek, w Miedzianej Górze, rozegrane zostały ostatnie mecze grupy C. Czechy zmierzyły się z Włochami (Gimnazjum Wiślica) i Danią (Gimnazjum numer 6 Kielce). Mecze zakończyły się po zamknięciu tego wydania „Echa Starachowickiego”. O tym, czy ekipie z Mirca udało się wygrać i awansować do ćwierćfinału można przeczytać w dzisiejszym, podstawowym wydaniu „Echa Dnia”.